Shelly Plug S a podłączony UPS

Hej, może temat nie na 100% związany z HA, ale mam gniazdko Shelly Plug S, do którego jest podpięty UPS i w takiej konfiguracji Gniazdko pokazuje zawsze Moc pobieraną i zużytą energię również 0… Podpięcie innego urządzenia zamiast UPS od razu powoduje prawidłowe pokazywanie wartości. Jakieś pomysły czemu tak jest?

Czy ten UPS jest włączony? :wink: Są UPSy, które mają pstryczek-elektryczek, UPSy typu online mają pełne sterowanie - podłączenie do zasilania nie gwarantuje podania napięcia na obwód wyjściowy, pobierają wtedy bardzo małą moc, w sumie tylko do obslugi wyswietlacza LCD.
Czy do tego UPSa jest coś podłączone co działa?

:smiley: nie no na serio?
oczywiście, że włączony i podłączone. i do tego działa… M.in router, terminal HA, NAS. I nie jest tak, że poczekałem 5 minut… to trwa kilka dni więc to raczej nie podtrzymanie z UPSa :wink:

Serio bo nie widzę tego na co Ty patrzysz.

ok, ok. tak jak napisałem, podłączone urządzenia, na pewno pobierające prąd i to całkiem sporo. UPS wygląda cały czas na naładowany.

W zasadzie to najlepiej zebys przywrocil ustawienia fabryczne shelly oraz przy okazji wpial je w cos innego niz ten uklad, w rekach mialem z 40 gniazdek shelly i byly podlaczone pod w zasadzie wszystko (sensowne i nie ;)) i wiem ze wylapuja moc czynna od 0.2W w gore wiec obstawiam ze albo sie gniazdko fizycznie zepsulo albo cos z firmware nie tak.

No i właśnie tak, mam 2 takie gniazdka z różnych źródeł … Oba zachowują się tak samo… To jeszcze spróbuję ten reset walnąć…

Zamiast resetować gniazdka podłącz je na wyjściu z UPS . No chyba że chcesz mierzyć pobór samego UPS :slight_smile:

@T0mas2
Lepiej się pochwal co masz za UPS - też bym chciał mieć perpetuum mobile i energię za darmo.

W Plug S jest bodajże ten ustrój pomiarowy - BL0937

a tutaj podłączony częściowo rozładowany UPS, aby było weselej bez żadnego obciążenia - to jest bieg jałowy

17W zużycia energii na biegu jałowym w UPS to całkiem dobry wynik :slight_smile: