Shelly plus 1pm - tylko z dwoma wyjściami

Cześć,

Potrzebuje urządzenia które mierzy zużycie prądu tak jak np. shelly plus 1PM z tą różnicą że posiada 2 sterowalne wyjścia/kanały zamiast 1. Zależy mi na tym gdyż w mojej instalacji znajduję się gniazdko wewnątrz mieszkania i z tej samej puszki jest wypuszczone drugie gniazdko na zewnątrz budynku na taras. Chciałbym móc niezależnie nimi sterować, w miarę możliwości mierzyć zużycie prądu (ale nie
jest to najważniejsze), oraz mieć pewność że wytrzymają bezpiecznie te 16A.

Jeszcze dodam, że nie ma znaczenia czy to będzie WiFi czy Zigbee.

Z góry dzięki za propozycje

Shelly EM moduł pomiaru mocy 2 kanały 50A do 120A

https://forum.arturhome.pl/t/jednofazowy-miernik-energii-wspolpracujacy-z-ha/4043/3

Dzięki za propozycje, ale albo nie do końca coś zrozumiałem, albo to urządzenie nie spełni moich wymagań. Tak jak wspomniałem istotą problemu jest możliwość sterowania 2 gniazdkami poprzez jedno urządzenie. Jeśli dobrze rozumiem to Shelly EM nie daję takiej funkcjonalności. Natomiast pomiar zużycia jest jedynie elementem opcjonalnym.

Jakich rozmiarów może być to urządzenie?

Shelly EM https://www.houseiq.pl/pl/p/SHELLY-2.5-Mini-przekaznik-dopuszkowy-Pomiar/719

Kontrolowane elementy: 2 obwody elektryczne
Elementy wykonawcze: 2 przekaźniki
Może być obsługiwany razem z chwilowymi przyciskami lub przełącznikami przyciskowymi
Ma zintegrowany precyzyjny miernik mocy.

Od wyboru do koloru
https://www.houseiq.pl/pl/c/Sterowniki-przekaznikowe/18

Powinien zmieścić się w puszce - w tamtym miejscu mam akurat ten większy niebieski simet. Shelly 2.5 które wkleiłeś posiada na wyjście max. 10A. Używam ich w innym miejscu ale nie przekonuje mnie wkładanie jego przy gniazdkach i stąd szukam 16A na kanał. .

Czyli w mieszkaniu jest puszka podtynkowa, z której idzie przewód elektryczny do puszki na taras? (mam tak samo u siebie) W czym problem aby w każdej puszcze był smart moduł 16A? Napewno nie znajdziesz modułu z pomiarem mocy z dwoma przekaznikami 16A, technicznie po prostu nie zmieści się to tak małej powierzchni modułu.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź. Tego się obawiałem, że skoro nie można łatwo znaleźć takiego modulu to jest jakieś fizyczne ograniczenie.

A szukałem jednego modułu zamiast dwóch gdyż wiadomo, że to trochę taniej zazwyczaj, oraz łatwiej to poukładać. Plus nie bardzo chce wkładać taki moduł do puszki na zewnątrz gdzie jednak warunki są nieco bardziej wymagające dla elektroniki :slight_smile:

@Angelo a na koniec z czystej ciekawości: czym chciałeś sterować na tarasie, że potrzebne jest “16A”?

Bardziej chciałem mieć możliwość wyłączenia tego gniazdka z użycia niż do sterowania. Za to potrzebuje 16A bo lubię sobie czasem pomajsterkować a przy podłączeniu kilku elektronarzędzi 10A mogłoby nie wystarczyć, nie mówiąc o 5A :slight_smile:

Mam pytanko bo tez potrzebuje wsadzić przekaźnik z pomiarem pod gniazdko do zmywarki niestety nie mam przewodu N i rochę się pogubiłem
Niiby shelly 1l ale to tylko 4A ma , a nie we wszystkich opisach produktów jest napisane czy wymaganq jest linia N
jest cos co pasuje do moich wymań ?

To jakim cudem ta zmywarka działa skoro nie ma N?

1 polubienie

mam 2 przewody faza i zero

Zero = N czyli masz przewód Neutralny inaczej nazywany zerowym

Shelly 1L jest dedykowany do sterowania oświetleniem, powinieneś zastosować np. Shelly 1PM lub po prostu bez modyfikacji instalacji wtyczkową wersję Shelly Plug / Shelly Plug S.

PS Nie znam pełnej oferty ich sprzętu, ale jest w czym wybierać, skoro masz motywację to przysiądź do ich strony i wybierz pod swoje potrzeby.

PPS Do zmywarki (oprócz L i N) powinieneś mieć doprowadzony też przewód ochronny PE do tzw. kołka w gniazdku zwanego często “bolcem”.
To samo dotyczy przyłącza na tarasie.