Shutter Card jedna ikonka kilkanascie rolet

witam dodalem do obslugi moich 12 rolet shutter card GitHub - Deejayfool/hass-shutter-card: Shutter card for Home Assistant Lovelace UI

wszystko fajnie wyglada ale chcialbym ustawic tak aby dodac jeszcze jedna karte tak aby wygladala i byla sterowana jak pojedyncze tylko zamykala np wszystkie rolety lub wybrane (kilka naraz)
dodanie entity na karcie tworzy dodatkowa ikonke z roleta. Czy jest w ogole mozliwe utworzenie na jednej ikonce shutter card sterowania kilkunastoma ?

Musisz sobie zrobi─ç grupy w groups.yaml
Robisz grupe i w danej grupie dodajesz encj─Ö tych ┼╝aluzji kt├│re chcesz, w karcie sterujesz nazw─ů grupy

group.yaml

#group:
# Alarm clock
  alarm_clock:
    name: 'Alarm Clock'
    entities:
      - sensor.alarm_clock_time
      - input_slider.alarm_clock_hour
      - input_slider.alarm_clock_minute
      - input_boolean.alarm_clock_status
      - input_boolean.alarm_clock_enable

dziekuje cos zaczelo sie juz dziac ale idac za ciosem dobrze bylo by widziec ich stan bo po to w koncu dodajemy je do tej karty. Rolety dzialaja ale gdy dodamy wszystkie nie widzimy stanu
moj config
groups.yaml

# Group for All shutters in the Household
  rolety_all:
    name: Wszystkie rolety
    entities:
    - cover.salon_shutterbox_position
    - cover.salon_srodek_shutterbox_position
    - cover.kuchnia_rog_shutterbox_position
    - cover.kuchnia_shutterbox_position
    - cover.salon_rog1_shutterbox_position
    - cover.sypialnia_okno_shutterbox_position
    - cover.multimedialny_drzwi_shutterbox_position
    - cover.sypialnia_drzwi_shutterbox_position
    - cover.multimedialny_okno_shutterbox_position
    - cover.pokoj_od_wc_shutterbox_position
    - cover.pokoj_od_multi_shutterbox_position
    - cover.lazienka_shutterbox_position
    - cover.garaz_1_shutterbox_position
    - cover.garaz_2_shutterbox_position

moja karta rolety

type: 'custom:shutter-card'
title: Rolety
entities:
  - entity: group.rolety_all
    name: Wszystkie rolety
    buttons_position: right
    title_position: bottom

z gory dziekuje za pomoc

Robisz sobie pionowy lub poziomy stos dodajesz grupy a w nast─Öpnej karcie encj─Ö rolet kt├│rych stan chcesz podgl─ůda─ç

hmm albo zle cos rozumie albo tak ma byc. w 1 dodaje group.rolety_all a w drugiej daje encje i wpisuje wszystkie encje z roletami. Efekt jest taki ze z boku mam stan tych encji ale nie na pierwszej ikonce wszystkich rolet

Co┼Ť takiego

Screenshot - 24.02.2021 , 16_32_50

Dok┼éadnie tak robi┼éem. U mnie nadal nie zmienia widoku ikona po lewej pisze undefined % . By─ç moze co┼Ť z encja blebox shutter jest to zwi─ůzane bo w twoich widze ┼╝e dzia┼éa ?

to m├│j kod
entities:

• buttons_position: left
    entity: cover.balcony_blinds
    title: Balkon ┼╝aluzje
    type: ÔÇścustom:shutter-cardÔÇÖ

Sprawd┼║ czy masz pozycje

Screenshot - 25.02.2021 , 01_58_35

Mozne tez tak dodatek instalowany z HACS
type: ÔÇścustom:vertical-slider-cover-cardÔÇÖ

Screenshot - 25.02.2021 , 02_01_08

Podepne si─Ö pod temat . Posiadam rolety aluprof ale nie posiadaj─ů czujnika pozycji.Mam zrobione g├│ra d├│┼é stop jw. i wszystko ┼Ťmiga w HA. Czy da si─Ö domykanie ogarn─ů─ç na zasadzie czasu ?. Tzn np roleta zamyka si─Ö w 20 sekund do ca┼ékowitego zamkni─Öcia i np aby opu┼Ťci─ç j─ů by pozosta┼éo 25 procent musia┼éaby si─Ö opuszcza─ç przez 15 sek. Wiem ┼╝e by┼éoby to rozwi─ůzanie ma┼éo dok┼éadne ale pal licho.Kto┼Ť co┼Ť ? Mo┼╝e jaki┼Ť namiar,wz├│rÔÇŽ

Spr├│buj dodatku z HACS mo┼╝na wpisa─ç tam pozycje

Screenshot - 26.02.2021 , 23_01_05

1 Like

Nie omieszkam tego sprawdzi─ç. Dzi─Öki

Za pomoc─ů dodatku Cover Time Based Component z hacs uzyska┼éem pozycje rolety na zasadzie odliczania czasu dla rolet kt├│re nie posiadaj─ů czujnik├│w pozycji. P├│┼╝niej wpio┼éem karte jak kolega wy┼╝ej (hass-shutter-card)i wszystko ┼Ťmiga . Potrzeba aby zmierzyc czas od zamkniecia do ca┼ékowitego otwarcia i odwrotnie dla ka┼╝dej rolety. Wszystko opisane w dodatku jak co.Pisz─Ö mo┼╝e komu┼Ť si─Ö przyda :slight_smile:

1 Like

Wg mnie rozwi─ůzanie b─Ödzie dzia┼éa─ç poprawnie dop├│ki obs┼éuga realizowana b─Ödzie tylko przez HA, je┼╝eli kto┼Ť u┼╝yje lokalnych przycisk├│w wszystkie sie rozjedzie.

Tak dok┼éadnie, to minus tego rozwi─ůzania. Ale gdy roletami g┼é├│wnie steruje HA zamyka i otwiera o zachodzie-wschodzie to rzadko kto w og├│le dotyka pilota a nawet jesli ktos przymknie rolete to na drugi dzien wszystko sie spasowuje :slight_smile:

Mam pytanie - mam rolety aluprof z silnikami yooda - spiete w Yooda Smart Home2 - uda┼éo mi sie je zintegrowac z HA za pomoc─ů Motion Blinds. Niestety nie wyswietla mi sie stan otwarte /zamkniete. Jest jakas metoda aby da┼éo sie pokaza─ç czy roleta jest w pozycji otwrtej zamknietej?

A co Ci si─Ö wy┼Ťwietla? Mo┼╝e jakie┼Ť screeny lub co┼Ť.

Obojetnie jaki jest stan zamknieta lub otwarta zawsze to co przypisane na poczatku- ikona
1
2

A w narz─Ödziach deweloperskich jaki stan pokazuje danej rolety ? A je┼Ťli klikniesz ikonke w d├│┼é w HA to si─Ö zamyka ?

Tak - kontrola w góre w dół działa bez problemu - w HA

Proponuje spr├│bowa─ç integracje z hacs Cover time based. Na jej podstawie okre┼Ťlisz jaka jest pozycja rolety. Masz praktycznie to samo co ja tyle ┼╝e ja steruje z broadlinka a nie z dedykowanej centralki. HA nie jest w stanie wiedzie─ç jaka jest pozycja twojej rolety bo rolety nie wysy┼éaj─ů stanu powrotnego. Sygna┼é jest tylko wysy┼éany w jedn─ů strone typu"open" (np z pilota) ale nawet je┼Ťli z jakiego┼Ť powodu si─Ö nie otworzy to i tak system my┼Ťli ┼╝e jest open bo nie dostaje sygna┼éu zwrotnego.Ja mam tak samo , mog─Ö sterowa─ç otworzyc z HA na np 35% ale jak chwyce pilota i zamkne to system tego wiedzie─ç nie b─Ödzie. Dop├│ki sterujesz automatycznie zamykaniem i otwieraniem to wszystko hula i jest ok ale nawet jak kto┼Ť r─Öcznie przestawi to mi to nie przeszkadza/