Shutter Card jedna ikonka kilkanascie rolet

witam dodalem do obslugi moich 12 rolet shutter card GitHub - Deejayfool/hass-shutter-card: Shutter card for Home Assistant Lovelace UI

wszystko fajnie wyglada ale chcialbym ustawic tak aby dodac jeszcze jedna karte tak aby wygladala i byla sterowana jak pojedyncze tylko zamykala np wszystkie rolety lub wybrane (kilka naraz)
dodanie entity na karcie tworzy dodatkowa ikonke z roleta. Czy jest w ogole mozliwe utworzenie na jednej ikonce shutter card sterowania kilkunastoma ?

Musisz sobie zrobić grupy w groups.yaml
Robisz grupe i w danej grupie dodajesz encję tych żaluzji które chcesz, w karcie sterujesz nazwą grupy

group.yaml

#group:
# Alarm clock
  alarm_clock:
    name: 'Alarm Clock'
    entities:
      - sensor.alarm_clock_time
      - input_slider.alarm_clock_hour
      - input_slider.alarm_clock_minute
      - input_boolean.alarm_clock_status
      - input_boolean.alarm_clock_enable

dziekuje cos zaczelo sie juz dziac ale idac za ciosem dobrze bylo by widziec ich stan bo po to w koncu dodajemy je do tej karty. Rolety dzialaja ale gdy dodamy wszystkie nie widzimy stanu
moj config
groups.yaml


# Group for All shutters in the Household
  rolety_all:
    name: Wszystkie rolety
    entities:
    - cover.salon_shutterbox_position
    - cover.salon_srodek_shutterbox_position
    - cover.kuchnia_rog_shutterbox_position
    - cover.kuchnia_shutterbox_position
    - cover.salon_rog1_shutterbox_position
    - cover.sypialnia_okno_shutterbox_position
    - cover.multimedialny_drzwi_shutterbox_position
    - cover.sypialnia_drzwi_shutterbox_position
    - cover.multimedialny_okno_shutterbox_position
    - cover.pokoj_od_wc_shutterbox_position
    - cover.pokoj_od_multi_shutterbox_position
    - cover.lazienka_shutterbox_position
    - cover.garaz_1_shutterbox_position
    - cover.garaz_2_shutterbox_position

moja karta rolety

type: 'custom:shutter-card'
title: Rolety
entities:
  - entity: group.rolety_all
    name: Wszystkie rolety
    buttons_position: right
    title_position: bottom

z gory dziekuje za pomoc

Robisz sobie pionowy lub poziomy stos dodajesz grupy a w następnej karcie encję rolet których stan chcesz podglądać

hmm albo zle cos rozumie albo tak ma byc. w 1 dodaje group.rolety_all a w drugiej daje encje i wpisuje wszystkie encje z roletami. Efekt jest taki ze z boku mam stan tych encji ale nie na pierwszej ikonce wszystkich rolet

Coś takiego

Screenshot - 24.02.2021 , 16_32_50

Dokładnie tak robiłem. U mnie nadal nie zmienia widoku ikona po lewej pisze undefined % . Być moze coś z encja blebox shutter jest to związane bo w twoich widze że działa ?

to mój kod
entities:

  • buttons_position: left
    entity: cover.balcony_blinds
    title: Balkon żaluzje
    type: ‘custom:shutter-card’

Sprawdź czy masz pozycje

Screenshot - 25.02.2021 , 01_58_35

Mozne tez tak dodatek instalowany z HACS
type: ‘custom:vertical-slider-cover-card’

Screenshot - 25.02.2021 , 02_01_08

Podepne się pod temat . Posiadam rolety aluprof ale nie posiadają czujnika pozycji.Mam zrobione góra dół stop jw. i wszystko śmiga w HA. Czy da się domykanie ogarnąć na zasadzie czasu ?. Tzn np roleta zamyka się w 20 sekund do całkowitego zamknięcia i np aby opuścić ją by pozostało 25 procent musiałaby się opuszczać przez 15 sek. Wiem że byłoby to rozwiązanie mało dokładne ale pal licho.Ktoś coś ? Może jakiś namiar,wzór…

Spróbuj dodatku z HACS można wpisać tam pozycje

Screenshot - 26.02.2021 , 23_01_05

1 polubienie

Nie omieszkam tego sprawdzić. Dzięki

Za pomocą dodatku Cover Time Based Component z hacs uzyskałem pozycje rolety na zasadzie odliczania czasu dla rolet które nie posiadają czujników pozycji. Póżniej wpiołem karte jak kolega wyżej (hass-shutter-card)i wszystko śmiga . Potrzeba aby zmierzyc czas od zamkniecia do całkowitego otwarcia i odwrotnie dla każdej rolety. Wszystko opisane w dodatku jak co.Piszę może komuś się przyda :slight_smile:

1 polubienie

Wg mnie rozwiązanie będzie działać poprawnie dopóki obsługa realizowana będzie tylko przez HA, jeżeli ktoś użyje lokalnych przycisków wszystkie sie rozjedzie.

Tak dokładnie, to minus tego rozwiązania. Ale gdy roletami głównie steruje HA zamyka i otwiera o zachodzie-wschodzie to rzadko kto w ogóle dotyka pilota a nawet jesli ktos przymknie rolete to na drugi dzien wszystko sie spasowuje :slight_smile:

Mam pytanie - mam rolety aluprof z silnikami yooda - spiete w Yooda Smart Home2 - udało mi sie je zintegrowac z HA za pomocą Motion Blinds. Niestety nie wyswietla mi sie stan otwarte /zamkniete. Jest jakas metoda aby dało sie pokazać czy roleta jest w pozycji otwrtej zamknietej?

A co Ci się wyświetla? Może jakieś screeny lub coś.

Obojetnie jaki jest stan zamknieta lub otwarta zawsze to co przypisane na poczatku- ikona
1
2

A w narzędziach deweloperskich jaki stan pokazuje danej rolety ? A jeśli klikniesz ikonke w dół w HA to się zamyka ?

Tak - kontrola w góre w dół działa bez problemu - w HA

Proponuje spróbować integracje z hacs Cover time based. Na jej podstawie określisz jaka jest pozycja rolety. Masz praktycznie to samo co ja tyle że ja steruje z broadlinka a nie z dedykowanej centralki. HA nie jest w stanie wiedzieć jaka jest pozycja twojej rolety bo rolety nie wysyłają stanu powrotnego. Sygnał jest tylko wysyłany w jedną strone typu"open" (np z pilota) ale nawet jeśli z jakiegoś powodu się nie otworzy to i tak system myśli że jest open bo nie dostaje sygnału zwrotnego.Ja mam tak samo , mogę sterować otworzyc z HA na np 35% ale jak chwyce pilota i zamkne to system tego wiedzieć nie będzie. Dopóki sterujesz automatycznie zamykaniem i otwieraniem to wszystko hula i jest ok ale nawet jak ktoś ręcznie przestawi to mi to nie przeszkadza/