Silnik zasłon i Tuya Local

Cześć,
Ostatnio zakupiłem ten silnik do sterowania zasłonami. Problem w tym, że nie mogę go w żaden sposób zintegrować z HA. Próbowałem Local Tuya i Tuya Loca. Niestety w żadnym wypadku nie jestem w stanie sterować silnikiem z poziomu HA (jedynie w przypadku Tuya Local wykrywany jest jako przełącznik i mogę wystartować silnik ale nie mogę go zatrzymać). Szczegóły poniżej:

Local Tuya

  • Konfiguracja przechodzi pomyślnie ale niezależnie od wybranej wersji protokołu przyciski sterowania są nieaktywne

Tuya Local

  • Urządzanie da się skonfigurować tylko po wyborze protokołu wersji 3.5
  • Urządzenie w tej wersji jest rozpoznawane jako czujnik CO2 lub przełącznik
  • Po dodaniu urządzenia jako przełącznik można jedynie wystartować silnik, bez opcji zatrzymania.

Czy ktoś może wie w jaki sposób rozwiązać ten problem. Z tego co sprawdziłem na pokładzie tego urządzenia jest WBR3, czyli ichniejszy zamiennik ESP. W grę wchodzi więc przelutowanie układów i wgranie ESP Home, ale wolałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam
Tomasz

Zgłosić issue na githubie w projekcie którego chcesz używać.
Może tam są też jakieś informacje jak możesz pomóc autorowi nieoficjalnej integracji.

W sumie racja :). Chyba nawet wiem w czym jest problem. A więc opcja Open_Close_Stop Commands Set zawiera komendy open_close_stop.
image
Natomiast z poziomu Tuya Cloud widzę, że urządzenie jest sterowane komendami Open_Stop_Close_Continue.
image