Sinotrack st-901 - pomoc w konfiguracji z HA i Traccar

Cześć. Czy komuś udało się zmusić lokalizator SinoTrack ST-901 do dogadania się z Addon’em Traccar w HA? Nie mam zewnętrznego IP więc szukam jakiś alternatywnych rozwiązań. Ktoś może coś podpowiedzieć?

Myślałem o wykorzystaniu NabuCasa (bo z tego typu dostępu zdalnego korzystam) ale nie mam pojęcia jak to skonfigurować. Znalazłem poradnik przesyłania danych lokalizacyjnych do Traccar przez NabuCasa ale w przypadku lokalizatora muszę mieć adres IP i port. W przypadku NebuCasa mam bardzo długi link, którego lokalizator nie przyjmuje. Jest inny sposób?

Niestety ale musisz mieć zewnętrzne IP , nawet dynamiczne. Sam mam St-901 i Traccara ale jako osobny komputer.
Zostaje Ci jeszcze opcja u kolegi - jak masz zaufanie.

Ja mam pomiędzy moim traccarem a a gps’em ustawione flespi i dopiero z flespi leci do traccar (jest specjalne połączenie, wtyczka czy coś takiego, już nie pamiętam dawno to ustawiałem)

Używałeś jakiego tutka do spięcia GPS’a z Flespi oraz Flespi z Traacar?

Nie, wszystko na czuja. Mam wyrzuconą część serwerową na świat więc mam ustawione trackery tak, że wysyłają info o położeniu i do flespi i bezpośrednio do traccar natomiast flespi ma dość rozbudowane how-tos i takie spięcie jest do ogarnięcia choćby przez mqtt w ostateczności. Sprawdź to: How to stream IoT & telematics data to Traccar?

ok, dzięki :+1: Będę próbował :wink: