Śledzenie paczki inPost, taka troche myśl

Na FB jest temat integracji z Allegro HA. Był tutaj temat o tym. Ale wśród różnych komentarzy była też prośba o sam inPost. Przeszukując ich API do wystawiania dokumentów sprzedaży (wymagają logowania i jakiegoś ich konta) znalazłem do śledzenia:
https://api-shipx-pl.easypack24.net/v1/tracking/ID_paczki
Jedyny mankament, to musimy od razu w GET podać ID paczki. Zwrotnie dostaje się json, wiec nawet w NR da się to obrobić w ciekawy sposób i wyciągnąć pewnie informacje. Tylko nie wiem, jak z automatu wykryć sam numer paczki. Byłoby ciekawie.

https://www.17track.net/pl

Niby tak, ale założyłem tam konto, mam ustawionego meila, ustawiłem regułę o przesyłaniu do nich np. meila z allegro, z numerem paczki i dostaję zwrotnie, że nie rozpoznają numeru w meilu. A paczka idzie inPostem. Wiec coś nie działa tam tak w 100%.

@artpc wyłapuje Ci 17track meile np. z allegro z numerami paczek? Bo ja ciągle dostaję meila z informacją “We didn’t find any valid tracking number in your email”. A to tak trochę nie łączy się w automatyzacje. Paczki idą do inPostu. Jak ręcznie dodam do 17track to jest ok. Ale z meila tego nie pobiera.