Smart biurko, projekt, założenia, pomysły

W tym roku będę projektował sobie na nowo przestrzeń do pracy. Będą nowe meble i takie tam. Ale powstanie też nowe biurko. Z tym że to będzie robione trochę własnym sumptem, bo kupnej wersji raczej nie ma o takiej wielkości :slight_smile: Samo biurko przewidziane do pracy dla dwóch osób o szerokości 3 metrów. Tak mniej więcej. Wstępne założenie to kupno jakiś stalowych, fajnych nóg i na to blat kuchenny, drewniany o odpowiednich parametrach i wielkości. To tak jeżeli chodzi o fizyczne rozwiązanie. Jak macie tu jakieś pomysły, to z chęcią posłucham :slight_smile:
A co do usmartwienia tej przestrzeni. Skoro będzie blat robiony, to chce wszystkie niepotrzebne rzeczy, kable ukryć pod spodem. Również zasilanie. Z tym że to zasilanie chce mieć sterowane. Będą tu podłączone dwa laptopy, dwa zewnętrzne monitory, pewnie drukarka, jakieś oświetlenie, może ładowarka. Jeszcze nie wiem. Obecnie ładowarki do laptopów mam pod sterowanymi gniazdkami i sterują mi procesem ładowania. Ładowanie włącza się, jak bateria spada poniżej 20% i wyłącza przy 100%. Chciałbym to zachować na nowym miejscu.
W teorii w blacie mogę zrobic gniazdka. I teraz zastanawiam sie czy dać gniazdka pod zigbee, coś jak te podtynkowe wypusty typu RTX, co układa się np. na szklanej maskownicy:
image
Czy też zwykłe gniazdka a do tego moduły zigbee, w typie tych montowanych do puszek. I tak by to było pod blatem.
Co myślicie? Może polecicie jakieś rozwiązanie, które by się sprawdziło w takim przypadku? Fajnie jakby było z pomiarem prądu, choć niekoniecznie. Dużych mocy nie mam tutaj na pojedynczych gniazdkach, więc tu nie ma jakiś dużych obciążeń.

Cześć. Nie wiem ile pracujesz dziennie przy biurku, ale szczerze przyznam, że chyba lepszym rozwiązaniem były by 2 osobne biurka z regulacją wysokości by każdemu z użytkowników było wygodnie? Dodatkowo można pomyśleć o sterowaniu elektrycznym ale to już dodatkowy koszt.

Akurat to można skonfigurować bez smart gniazdek na samym systemie więc trochę przerost formy nad treścią. Niestety nie podpowiem gdzie w windows to jest bo nie używam na codzień, ale na pewno jest możliwe do konfiguracji. Przykład z linux poniżej:

A nie rozsądniej będzie Ci użyć listwy smart i zamocować ją do biurka? dodatkowo możesz sobie podwiesić jakiś koszyczek pod biurkiem na ładowarki i na wierzch wyciągnąć tylko kable IO by wszystki bajzel kablowy ukryć.