Smart dzwonek DIY na Zigbee

Merytoryczne bez zastrzeżeń więc podaję jako prosty przykład dzwonka wraz z instrukcją krok po kroku co trzeba zrobić.

1 polubienie

Podłączę się trochę pod posta i zapytam czy ktoś może podpowiedzieć jakieś proste rozwiązanie na dzwonek do furtki (bez wideo), które integruje się z HA.
Jak bym widział:

  • zestaw przycisk + centralka
  • przycisk na baterie + łączność radiowa z centralką - może być jakiś wewnętrzny protokół tutaj nie ingeruje
  • centralka - odbiera komunikację od przycisku + integruje się z HA i sprzedaje statusy
    Chodzi TYLKO o sygnał, że ktoś nacisnął przycisk. Boje się że na Zigbee nie pociągnie zasięgu albo zginie w hałasie radiowym na zewnątrz. Dotychczas głównie integrowałem na Zigbee coś polecacie żeby po taniości to rozwiązać ?

Coś bezprzewodowego bo kabla przy furtce nie masz?

Dokładnie. Furtka mocno tymczasowa. Na posesji jest pies dlatego poczta daje zaraz awizo. Nie zawsze słyszę klakson.
Na wideofon przyjdzie jeszcze porą teraz chciałem się odepchnąc czymś prostym i takim. Zacząłem szukać ale nie za bardzo nie znaleźć coś ciekawego.

Kolejne rozwiązanie DIY Zigbee - Najprostszy smart dzwonek bazujący na analogowym urządzeniu - HejDom