Smart Gniazdko - Last Changed

Cześć.
W HA v0.116 można wydobyć informacje kiedy nastąpiła ostatnia aktualizacja encji, np:
obraz_2020-10-16_193238

W kotłowni mam podłączony piec przez Smart gniazdko i mam tam problem, coś jest źle z instalacją że czasami wywala bezpiecznik albo kontakt przestaje działać.
Chciałby być o tym informowanym ale w Node-Red nie widzę możliwości obsługi parametru “last changed” (a myślałem że po prostu dam obsługę Last Changed > 5 minut i po problemie).
Macie może pomysły jak inaczej można to zrobić?

Znajdź przyczynę wywalania bezpieczników dla bezpieczeństwa !!!
Sprawdź sobie gniazdko pingiem po IP

Screenshot - 17.10.2020 , 00_55_42

jak potrzebujesz kodu to pisz.

Bardzo proszę o kod :wink:

Proszę. w ‘mikrotik’ zmien IP a w czy ‘router jest dostępny’ komunikaty

flows (ping).json (2,0 KB)

Dzięki ale po zaimportowaniu mam błąd.
Przy nodzie mikrotik:
"This node is a type unknown to your installation of Node-RED.

If you deploy with the node in this state, it’s configuration will be preserved, but the flow will not start until the missing type is installed."

EDIT:
Poradziłem sobie inaczej - zbudowałem proces na nodzie “http request” i działa :slight_smile:

Musisz doinstalować ‘node-red-contrib-advanced-ping’

Pytanie czy bezpiecznik/wyłącznik różnicowy prądowy od gniazdka czy urządzenia które jest do niego podłączone.
Jeśli to gniazdko od kotła gazowego to przetestuj je podłączając kocioł na przedłużaczu do gniazdka na innym bezpieczniku. Sprawdzisz w ten prosty sposób czy to gniazdko czy kocioł ma problem. Jeśli kocioł to nie bagatelizuj problemu bo grasz w rosyjską ruletkę.
Tak tylko pobocznie wetkne że obecne prawo budowlane wymaga by przegląd instalacji elektrycznej wykonać raz na 5 lat, instalacji gazowej raz do roku szczelność (co 5 lat próba ciśnieniowa) a przewody kominowe spalinowe co pół roku.
Jak przez elektrykę kocioł Ci wybuchnie i przemodeluje budynek to z ubezpieczenia nie dostaniesz ani grosza bez aktualnych protokołów z w/w przeglądów. Pomyśl też o bezpieczeństwie rodziny. Pracuje w pogotowiu gazowym i widziałem budynki po wybuchu gazu i osoby którym udało się przeżyć. Skoro inwestujesz w Smart dom nie zapomnij o inwestycji w bezpieczeństwo mieszkańców.

Dzięki Panowie.
Wszystko już działa.
Pingi fajnie się sprawdzają a problem z zanikiem prądu w piecu też już rozwiązany - okazało się że gniazdko w pokoju było źle podłączone i nie zawsze stykało. Stare budownictwo i fachowcy… :wink:

Sugeruję zatem wezwać elektryka żeby zrobił przegląd/pomiary w Twojej instalacji. Takie “nie stykania” to przyczyny pożarów.

No a jeszcze gorsze to zanik zera (czyli napięcie na obudowach odbiorników) - grozi porażeniem, a nawet gorzej jeśli nie masz różnicowki w rozdzielni.