Smart sterownik nawadniania Bluetooth NOUS L11

Witam . dostałem coś takiego Smart sterownik nawadniania Bluetooth NOUS L11 .
Dodałem do smart life . Wszystko działa jeżeli stję z telefonem 5 metrów od tego urządzenia .
Niestety HA nie złapie tego .Ja mieszkam na piętrze a sterownik jest na dworze po drugiej stronie domu .
Czy jest jednak możliwość dodania sterownika do HA ?

Zgodnie z najlepszą moją wiedzą to raczej awykonalne, ale weź jakiegoś starego smartfona podłącz na ładowarce w granicach zasięgu BT (oraz własnego WiFi) i zainstaluj oficjalną apkę, w niej udostępnij urządzenie, to być może będziesz miał kontrolę z innego telefonu po chmurze (a może i przez jakąś nieoficjalną integrację Tuya?).

Prawdopodobnie używając jakiejś bramki Tuya szansa na sukces rośnie (ale bramka musi się znajdować w takim miejscu żeby BT sięgał).

Jeśli jest jakaś dokumentacja do tego urządzenia to może ESP32 z BT+Wifi i zrobić sobie API dostępowe i przekazać dane na wifi?

A producent udostępnia takie API?

1 polubienie

No właśnie ESP , może ktoś bardziej rozwinie temat . Może wgrać tasmote

Ale to nie jest kwestia ESP, tylko braku wsparcia dla sprzętu Tuya, który posiadasz, w otwarto-źródłowych projektach, które zajmują się obsługą sprzętu BLE.

O ile odczyt stanu jakiegoś urządzenia BLE jest w miarę prosty do zrealizowania, to uzyskanie sterowania czymkolwiek bez wsparcia producenta choćby w postaci dobrej dokumentacji jest ultra-hardkorem.

Próbowałeś chociaż tego co zaproponowałem wyżej?
(tak wiem to tylko amatorskie sklecenie czegoś ze sprzętu, który praktycznie każdy ma gdzieś skitrany w szufladach, ale daje cień szansy działania zdalnego)

Teoretycznie możesz np. zasponsorować taki sprzęt deweloperom, którzy tworzą jakiś tego rodzaju projekt (to zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś ruszy temat, ale nie da żadnej gwarancji, więc najpierw ustal z nimi czy to ma sens), możesz też się zebrać w sobie i im pomóc (bo jakieś “hackowanie”, czyli przygotowanie materiałów, które wykorzysta jakiś programista będziesz musiał zrobić samodzielnie, w linku przykład przygotowania do obsługi sensora).

Oficjalna bramka Tuya (Zigbee+BLE) obrandowana dla Nous w/g opisu marketingowego obsługuje ten wypust (ale czy się da zintegrować z HA to inna kwestia).

PS To, że nikt z użytkowników tego forum nie zna projektu wspierającego ten sprzęt nie znaczy, że czegoś takiego nie ma.

PPS Zasadniczo jeśli znasz się na grzebaniu w elektronice, to częstym rozwiązaniem jest po prostu wyprucie fabrycznej elektroniki i wstawienie jakiejś własnej konstrukcji np. na bazie ESPHome, gdzie jest gotowy komponent do sterowania podlewaniem

Bramka tuya nic nie daje . dodało się jako świtch ale przycisk jest martwy nawet w smart life

A urządzenie jest w zasięgu BT bramki?

Myślisz, że mam szklaną kulę która mi podpowiada to czego nie napisałeś wcześniej?

tak . w aplikacji dodaje się switch ale nie działa z poziomu bramki .
Ale dobrze działa jako urządzenie dodane przez blue . i jeżeli jestem w zasięgu urządzenia to mogę nim sterować . W HA dodało się jako timer który nie reaguje .Czyli w HA nie żyje .
Podejrzewam że niektórych urządzeń nie da się zintegrować , pomijając wyprucie oryginalnego sprzętu i zastąpienie go ESP .