Smart zamek - WiFi/Zigbee

Czy korzysta ktoś z Was ze smart zamka (doprecyzuje do drzwi) który można zintegrować z HA?

Mam Tuya wifi
Niestety HA go nie widzi

Jak by ktoś wiedział jak go dodać do HA było by super

Na WiFi nie (i wydaje się, ze to nie jest dobry kierunek), na Zigbee też nie, ale na Z-wave robiłem kiedyś (dawno) próby z Danalock (robią chyba też wersje na Zigbee) i były to takie średnio udane próby (ale to była bardzo stara wersja zamka bodajże v1 i miała parę istotnych niedoróbek konstrukcyjnych - w tym nietypowe ogniwo zasilające, w późniejszej wersji to ogniwo zostało zamienione na koszyk na kilka bardziej typowych).
Miałem w planach też próby z inną konstrukcją (też z-wave, ale mechanicznie podobną do tej pokazanej przez @krskrab), ale młyn z covidem przerwał mi eksperymenty rok temu i nie wiem na jak długo jeszcze…

Na naszym rynku jest produkt GERDALOCK tedee ale na chwilę obecną nieintegrowalny z HA.

Przecztaj https://hejdom.pl/blog/22-home-assistant/179-home-assistant-nuki-bridge-2-0.html i pozostałe artykuły o tym na tym blogu. O zamkach jest tez sporo informacji na smartme.pl, np. Tedee Smart Zamek do Drzwi - Wideoecenzja - SmartMe.

Jeśli wartość merytoryczna jest na takim samym poziomie jaki inne “poradniki” tego autora z hejhej to szkoda mojego czasu. Ale @macek dzięki.

Recencja:

i video do recenzji:

1 Like