Snapshot a folder media

Witam
Domyślnie system robi fullsnapshot. Jeśli wpakuje dużo plików do folderu Media powstaje mi snapshot o bardzo dużej pojemności. Czy jest sposób aby snapshot był robiony z pominięciem folderu Media?. Wiem że można odznaczyć pewne foldery gdy robię ręcznie snapshot. Ale nie wiem jak na stałe pominąć ten folder.
Pozdro.

Tak, jest taka możliwość po zainstalowaniu dodatku Home Assistant Google Drive Backup w wersji 0.102.0, w opcji Settings można wybrać co będzie wchodziło w skład snapshotu, łącznie z folderem /media:

Korzystam z tego dodatku ale nie wyświetla u mnie aktualizacji do wersji 0.102. Można ją w jakiś sposób wymusić?

Spróbuj tak: przejdź do menu Supervisor, następnie do zakładki „Add-on Store”, w prawym górnym rogu znajdują się 3 kropki, kliknij je i w menu, które się otworzy, kliknij „Reload”. Powinno to spowodować aktualizację wszystkich repozytoriów dodatków.

Nie pomogło. Ale dziwny temat bo Home Assistant Google Drive Backup
jest widoczny tylko w Dashboard a Add-on Store nie ma go wogóle.

Dzięki za pomoc poradziłem sobie. Musiałem ponownie dodać repozytorium.

Taki objaw występuje w przypadku odtwarzania systemu z snapshotu.

Proszę podpowiedzcie gdzie za przeproszeniem postawić ptaka - mam Snapshot googla gdzie robi się kopia wszystkiego raz dziennie, ale po jakimś czasie zawala się mase miejsca zarówno na churce jak i na dysku. Czy jest możliwość żeby najstarsze się kasowało i na chmurce i na dysku a nowe się zapisywały?

Settings:

a potem wpisujesz ile kopii ma byc w HA a ile w Google Drive:

kurcze proste - dzieki