SolarEdge ZIGBEE Inverter Slave Kit

Zacznij od poprawnej konfiguracji IP falownika lub integracji, ale raczej falownika i ustal jak ma adres.

Dzięki kolego, to tutaj “był pies pogrzebany”. Ale do rzeczy, nauczka na przyszłość, przeglądając możliwości konfiguracji w setApp (ja to robiłem akurat przez przeglądarkę internetową) pogrzebałem w konfiguracji WiFi i zmieniłem z automatycznego pobierania adresu IP (DHCP) na stały. Restart router’a i byłem przekonany, że wszystko “hula” - niestety byłem w błędzie, ponownie zmieniłem ustawienie na DHCP, w routerze zarezerwowałem ten adres IP dla falownika, tak żeby się nie zmienił. Komunikacja po TCP modbus działa wyśmienicie. Jak najprościej i w miarę elegancko zrobić aby mieć w karcie dashboard’u wykres bądź informacje o ilości wytworzonej energii za bieżący dzień/miesiąc/rok - integracja SE modbus wystawia tylko 1 sensor z produkcją całkowitą (od początku uruchomienia instalacji) “sensor.solaredge_ac_energy_kwh”

Od momentu powstania tej encji dopiero zaczynasz zbierać dane. Nie ma opcji pobrać danych za poprzednie okresy.