Sonoff 4CH i 4CH Tasmota problem

Cześć, mam dwa urządzenia Sonoff-a 4CH i 4CH Pro. Wgrałem w nie Tasmotę i bezproblemowo podpiąłem pod HA pod brokera MQTT. Urządzenia te będą w jednej wspólnej szafie i bedą sterować oświetleniem ogrodu, tarasu oraz maliną na której wgrałem Volumio. Nie wiem dlaczego, jak oba mają ustawioną sieć WiFi i są podłączone do tego samego SSID to po podłączeniu do prądu jednego drugi nie może złapać sieci i na odwrót. Jak jednego podepnę do innego SSID (router i serwer DHCP ten sam), to oba działają bezproblemowo. Może ktoś miał podobny problem, oczywiście poradzę sobie poprzez stworzenie kilku SSID na jednym urządzeniu, ale temat mnie nurtuje.

Przydzieliłeś obu urządzeniom inne IP?

Jak najbardziej, IP pobierają z serwera dhcp z Mikrotika

Nie pytam o to skąd jest pobierany adres IP tylko czy na stałe przydzieliłeś adres IP urządzeń na routerze

Jak podłączam do innego SSID , to jest tylko i wyłącznie inna nazwa sieci bezprzewodowej. AP jest ten sam, serwer dhcp jest ten sam, router jest ten sam,
Tak mam przydzielony po mac adresie.

Ustaw stałe adresy IP w każdym z modułów z Tasmota. Są do tego odpowiednie komendy.

obraz

Pierwszo słyszę o takim czymś na stale pracuje u mnie 25+ urządzeń i nigdy nie widziałem czegoś takiego. Otwórz sobie logi na MT podepnij 4CH i 4CH Pro i zobacz co się dzieje .

Też mi się wydawało, że jest to nierealne, aby urządzenia działały naprzemiennie. Od nowa wgrałem Tasmotę do obu urządzeń, zrobiłem ponowną konfigurację i bez przypisywania stałego adresu IP do urządzeń i wszystko chyba ruszyło. Będę obserwował.
@artpc - w logach było wszystko w porządku. Jak jeden Sonoff był podłączony do WiFi, to drugi się po prostu nie podłączał do WiFi. Wystarczyło, tego jednego wyłączyć z prądu i natychmiast ten drugi się podłączał. W HA działał bezproblemowo.