Sonoff Motion Sensor Zigbee

Witam,
Potrzebowałem jeszcze kilka dodatkowych sensorów ruchu, a chciałem sprawdzić coś innego niż xiaomi ponieważ mają kilka wad.

Kolejne urządzenie kompatybilne z Conbee II
Motion Sensor
Sonoff Motion Sensor
sonoff

Parowanie jak wszystko w tym segmencie, 5sek wciśnięty przycisk restart.

Po dodaniu na deConZ, widoczne 2 encje - on/off ruch oraz poziom baterii

Fajnie wyłapują ruch, konstrukcja fajna do zamontowania na suficie, gdyby obudowa również była okrągła trochę estetyczniej by wyglądała.

Co wg Ciebie było nie tak?

Potwierdzam dobrze działaja.

Cytat macek Co wg Ciebie było nie tak?

Nie byłem zadowolony z:

  1. problem z umiejscowieniem czujnika w najbardziej optymalnym miejscu po przez kształt oraz zakres/kąt wyłapywania, potrzebowałem czujnika który będę mógł zamontować na suficie na półpiętrze klatki schodowej, xiaomi łapało mi przed wejściem na schody, nawet jak się nie wchodziło, skierowanie w dół znowu nie wyłapywało wchodzenia na schody z drugiej strony

  2. stan baterii na Conbee II, cały czas pokazuje mi 100 procent

  3. czasem potrafiła się czujka ruchu zgubić, ale to przez słaby zasięg zigbee, tylko dziwi mnie fakt ze potrafiła być widoczna tydzień dwa wysypać się, a czasem po kilku godzinach, aktualnie wstawiłem więcej routerów zigbee więc nie jest to więcej problemem

duże przestrzenie w domu i ciężko ustawić odpowiednie kąty, a też nie chce na jedno pomieszczenie 3 czujek ruchu instalować, tym bardziej na klatkę schodową,
Sonoff w tym wypadku sprawdził się świetnie, jedynie wygląd trochę szpetny, ale to już rzecz gustu

Dzięki za spostrzeżenia.

Troszkę lepiej wygląda czujnik ruchu Philipsa z serii Hue ale cena powala.

Odkopie trochę temat, czy ktoś zna sposób na zwiększenie częstotliwości sprawdzania stanu w tej czujce? Po wykryciu ruchu ona sama z siebie jest nie aktywna chyba przez 60 lub 90 sekund. Chciałbym to zmienić na 5 może 10 sekund. podobny przypadek jest w aquarze i tam sie mostkuje dwa punkty na scalaku, podobno wtedy jest w stanie testowym i sprawdza częścij czy jest ruch.

Edit: rozwiązałem to za pomocą API jak Artur w filmie o czujce :wink:

U Was też ten czujnik wykrywa “duchy”?
Mam dwa połączone przez Conbee > Z2M wykrywają (niby) ruch około 4 razy w ciągu 24h.
Jeden do testów schowałem w szufladzie 4 razy na dobę wysyłał informacje do HA wykrycie.
Bateria dobra, ponownie dodany, w innej lokalizacji z drugim HA z taką samą konfiguracją taki sam problem.
Linkquality 220-230
Felerne, zużyte?

Miałem takie dwa i również wykrywały duchy. Zmieniłem na aqarę RTCGQ11LM i duszki zniknęły :smile:

3 polubienia

Te też tak mają. Przynajmniej u mnie tak jest. Słaby zasięg, czasem znika czujka, potem sama się pojawia. Ehh.