Sonoff NSPanel Tasmota - konfiguracja nazwy użytkownika i hasło

Witam.
Wczoraj wieczorem ustawiałem panel tasmoty w ha.I juz przy koncu praktycznie po wpisanu zrestartowal sie panel i teraz chce nazwe uzytkownika i haslo . Niepamietam zebym cos takiego dodawal w oprogramowaniu panela tasmota. Ustawialem wszystko jak jest na filmach. Mozna jakos to zrestowac ?

Narazie zaczynam z ha i prosze o wyrozumialosc ;))

Witamy na forum :wave:

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia jaki “panel tasmoty” ustawia się w HA. Co dokładnie robiłeś? Dodałeś integrację, to masz na myśli?

Wszystko juz mam ladnie zrobione.




I gdy chce wejsc w odwiedz odrazu mi wskakuje login i haslo do panela
Kozystalem z tej strony

A po skopiowaniu tych formoł panel sie zresetowal i pojawil sir login i haslo po ip nspanela z tasmota

Nspanel kupilem juz z wgrana tasmota i serwer z ha tez.
Ale na panelu nic sie nie zmienilo :frowning:

Skoro robiłeś zgodnie z instrukcją z firum AI-Speaker to pewnie przeszedłeś wszystkie wymagane kroki. Np ten gdzie konfiguruje się MQTT:

Tak to zrobilem. Ale MQTT w AppDaemonie nie skonfigurowalem poprzez edycje plikow file edit. Troche tego nie do koncza rozumie. .musze poczytac. Wiem ze musze pozmieniac appdeamon.yaml
Fajnie to wciaga ,;))

Zmieni się dopiero jak skonfigurujesz AppDaemon.

  1. appdaemon.yaml
  2. apps.yaml

Poustawialem to i nic nie dało. Na ten panel.dalej nieda sie wejsc. Mozna jakos sprawdzic z poziomu ha haslo i login na panelu ?




Moze jest ktos na forum co by mi to ogarnol ? Wiadomo nie za darmo ;))

Domyślnie user to admin, a hasło jest puste. Jeżeli przypadkowo coś ustawiłeś i nie wiesz jakie jest hasło, to możesz spróbować wysłać komendę z innego modułu z tasmotą, która łączy się z brokerem, z narzędzia MQTTExplorer, lub użyć automatyzacji w HA. Najłatwiej będzie z innego modułu, wchodzisz do konsoli tego działającego modułu i wklejasz

Publish cmnd/dom_NSPanel/WebPassword 0

Ta sama komenda może być wysłana za pomocą automatyzacji, lub MQTTExplorer.
Jak ta metoda nie zadziała, można próbować wyłączyć router, lub chwilowo zmienić w nim nazwę WIFI i sprawdzić czy ten panel nie zacznie rozgłaszać swojego trybu AP.

Szkoda ze niema jakiegos takiego resteu sekwencja klawiszy . Próbowałem go zrestartowac ale to tylko dzial jak sie zawiesi.6 lub 10 razy trzeba go wlaczyc i wylaczyc. Ten panel jest moim pierwszym w ha :frowning:

Metoda 8 razy szybkie zdjęcie zasilania resetuje urządzenie, pod warunkiem że nie zostało to wyłączone. Druga metoda to wciśnięty pierwszy przycisk na dłużej niż 40 sek, ale to też mogło zostać dezaktywowane. Jak rozumiem jest to pierwszy i jedyny moduł z tasmotą jaki zamierzasz mieć w swoim domu, w takim razie pozostaje zapoznać się z działaniem https://mqtt-explorer.com/
albo próbować przełączyć ten panel w tryb AP zabierając mu dostęp do sieci Wifi.
Ostatecznie wysyłka do sprzedawcy, lub np do mnie.

Czyli pytanie do sprzedającego: jaki jest login i hasło do panelu? :slight_smile: Ktoś konfiguruje, sprzedaje, zarabia więc niech teraz ponosi odpowiedzialność za to co robił.

A nie wszystko bylo ok tyle ze ja chyba ustawilem przypadkowo

Ok.jak nie ogarne do tygodnia to sie odezwe. A jest opcja po wysylce ustawienis tego u mnie zdalnie ? Myslalem ze to jslest latwe a tu takie schody

To zależy co chcesz zdalnie dodawać :slight_smile:
Cały panel konfigurować to sporo roboty i nie wiem czy wytrzymasz finansowo. Do takiej postaci jak na foto, mogę zrobić w przystępnej cenie.

W sumie jak narazie to niemam co podpiac chodzilo mi o zdalna konfiguracje juz po twojej reanimacji panela. Narazie ucze sie. Zobacze do niedzieli. Kupilem dwa takie panele.jeden z ori softem i drugi z tasmota .myslalem ze jak go ogarne to drugi postawie .