Sonoff POW R2 + Tasmota - traci parametry po zaniku zasilania

Mam problem z przekaźnikiem Sonoff POW R2. Ma wgraną Tasmotę. Używam go do monitorowania i sterowania grzałek zasilanych prądem z paneli fotowoltaicznych. Kożystając z inforacji zgromadzonych na forum udało się to skonfigurować tak, że działa bardzo dobrze, zgodnie z moimi oczekiwaniami. Mam tylko jeden problem wynikający z braku zasilania po zachodzie słońca. Początkowo kilkukrotny zanik zasilania powodował reset tasmoty do ustawień fabrycznych. Pomogła komenda konsoli SetOption65. Teraz trzyma parametry, ale w różnych odstępach czasu z przedziału 4-12 dni zmienia się jeden parametr i tylko ten jeden. Chodzi o “Typ” w “Parametrach modułu”. Powinno być “Sonoff POW R2 ( 43 )”, a przywraca do “Sonoff Basic ( 1 )”. Przestaje mi wtedy działać automatyzacja wykorzystująca parametry mierzone przez POW R2. Jak rozwiązać ten problem zebym nie musiał codziennie rano sprawdzać czy POW R2 działa poprawnie?

Wersja Tasmota jaka ?

Wgrana jest Tasmota 12.0.2.

Wgraj najnowszą [Tasmota 13.0.0 by Theo Arends]
Sprawdź też komendę SetOption36 Boot loop defaults restoration control. czy jest 0

Po wgraniu nowszego oprogramowania będę mógł przywrócić ustawienia z pliku backup, czy wszystko trzeba będzie konfigurować od podstaw?

Backup zrób bo to raczej ZASADA . wgranie nowego oprogramowania nie resetuje ustawień. Jakbyś miał problemy z aktualizacją daj znać powiem ci jak ją zrobić.