Sonoff POWR320D Elite

Witam wszystkich. Mam problem z funkcjonowaniem tego modułu (Sonoff POWR320D) … Chodzi o to że nie zwraca aktualnego napięcia przed włączeniem przekaźnika. Po włączeniu przekaźnika pokazuje prawidłowo, jest skalibrowany itd.
Opcja (SetOption21 jest ustawiona na 1) i niestety nie chce to funkcjonować, myślałem że to problem z firmware próbowałem podgrywać różne od najnowszego po starsze wersje, niestety na każdym jest ten sam efekt. Ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Informacja o aktualnym napięciu jest mi potrzebna do uwarunkowania pracy przekaźnika np. przy zbyt wysokim napięciu.

Pozdrawiam

Witam .A jam mam problem bo POWR320 wyłącza mi sie po ok 50- 60 sek . Wgrany esphom . Chciałem aby to działało pod grzałką do bojlera 3000W .Ale nie działa .
Ktoś coś .

Czy sądzisz, że ze screenshota z encjami ktokolwiek jest w stanie dokonać jakiejkolwiek zdalnej diagnostyki?

Tak jest chyba zbudowany ze te informacje wyświetlane są dopiero po załączeniu przekaźnika, pewnie układy pomiarowe podłączone są na stykach wyjściowych PK.

Tak mają wszystkie smart wtyczki, napięcie jest mierzone dopiero po włączeniu przekaźnika, na każdym oprogramowaniu bedzie tak samo.

Śmiem twierdzić, że to nieprawda, choćby TP-Link HS110 mierzy “zawsze i w wszędzie” - tj. obwód pomiarowy ma wpięty przed przekaźnikiem.

Każde z tych rozwiązań ma jakieś wady i zalety (jakkolwiek pomiar napięcia za przekaźnikiem umożliwia detekcję awarii przekaźnika i to zarówno braku jego zadziałania jak i sklejenia styków), ale co ciekawsze przejrzałem kilka schematów referencyjnych cyfrowych ustrojów pomiarowych powszechnie stosowanych w smartplugach czy modułach przekaźnikowych i w żadnym z nich nie ma przeciwwskazań do podłączenia obwodu pomiaru napięcia przed przekaźnikiem, a obwodów pomiaru prądu za nim.

Mam gniazdko z Biedronki DGM (PP-W162) jak i SP111, oba te modele umożliwiają pomiar napięcia bez załączonego przekaźnika.

:thinking: też mam SP111 i po wyłączeniu wtyczki nie pokazuje pomiaru napięcia, oprogramowanie Tasmota 12.x.

Ustawione SO21 na ON i pokazuje napięcie.

2 polubienia

O tym nie wiedziałem, dzięki za info.

@isom1266 - czy mogę po dołożeniu czujników DS18b20 (3szt) wyświetlać temperatury na wyświetlaczu urządzenia? Czy możesz podlinkować jakieś materiały, z których korzystałeś? Może podzielisz się jakimiś zdjęciami, z już przygotowanymi złączami pod DS’y.

Dość obszerny materiał na temat tych modułów Support for SONOFF Smart Power Meter Switch | POW Elite · Issue #15856 · arendst/Tasmota · GitHub
Fotek nie mam, ale zwykłe złącze ARK
1
trzy otworki w obudowie modułu, złącze przyklejone do obudowy. Wszystkie połączenia wewnątrz. Mam nadzieję, że Twoja wyobraźnia działa na tyle, że dalszy opis jest zbyteczny.

Chodzi mi po głowie zakup, bo moje gniazdo z biedry zaczyna się sypać. Czy masz informację odnośnie możliwości wyświetlania odczytów temperatur na samym Sonoff? Czy wspomniane przez Ciebie wolne GPIO22 jest dostępne na płytce PCB do pod lutowania się? Oglądam zdjęcia w sieci ale nigdzie nie widzę jakiegoś pada.

Szczerze nigdy nie potrzebowałem wyświetlać temperatury, ale o ile pamiętam z materiału (link), to jeden czujnik można wyświetlić, piszę jeden dlatego, że po uruchomieniu odczytu temperatury na wyświetlaczu, esp32 wystawia swój wewnętrzny termometr i trzeba go wyłączyć żeby wyświetlać zewnętrzny czujnik.
Czy coś się zmieniło od pół roku, nie wiem.
GPIO 22 nie ma wystawionego pola lutowniczego, więc potrzebny dobry drink i mały grot. Przed chwilą wykonałem taką operację , żeby pokazać jak to ma wygladać.



a tu przygotowane do lutowania rezystora i zasilania

Jak masz drewniane ręce to może taki moduł z ESP8285

1 polubienie

To jest ten wyświetlacz?

to w ESPHome można na niego ulepić konfig wyświetlający wskazania niemal dowolnego czujnika. Heh widzę, że nawet już to wspominałem wyżej.

2 polubienia

Tak to ten display :slight_smile: , widać na jednej z fotek.
Z ciekawości zrobię sobie ten moduł na ESPHome i sprawdzę co tam da się wyświetlić