Sonoff r2 tasmota mqtt (ENERGIA)

Tak sonoff daje rade

Mam Pompę ciepła na 1 fazę chwilowo do 3500 W dochodzi i zero oznak przegrzania czy uszkodzeń a sprawdzam jest też za bezpiecznikiem 16A więc wartości nie przekroczy bo wywali

Sonof pow r2 wytrzymuje 6000w przez ponad 15minut, później bezpiecznik 16a wywaliło, oczywiście to były początki, już tak nie mam, ale szukam tańszych rozwiązań, bo trochę one kosztują jak dla każdego urządzenia w domu do pomiaru

smart meter 1000zł i monitoring całego domu 3 fazy Fronius Smart Meter 63A-3 dwukierunkowy bezpośredni licznik energii 63A 3F

Kod producenta: 43,0001,1473

Przy wyższych obciążeniach to chyba przekładniki prądowe > 120A i jakiś układ lub gotowy np. Shelly EM Pomiar zużycia prądu WiFi 2 Kanały 260 zeta

Z pewnością masz rację lecz teraz mam sonof a monitoring faz koło licznika to będę zakładać jak fotowoltaiczny system zainstaluję wtedy dam dedykowany za 1 tyś

jak moge zapytac jak dodac cene pradu jak macie to zrobione, chcialem dodac stala cene pradu to jest w EUR a nie PLN

robisz sobie input_number

energia_cena:
  name: Cena energii za kWh (Szczyt)
  mode: box
  min: 0
  max: 100
  unit_of_measurement: "PLN/kWh"
  icon: mdi:currency-eur

i dodajesz ja sobie w :

ja zmieniłem tutaj
konfiguracja/ogólne/Waluta

Super dzięki za pomoc

Do pomiaru całej instalacji z Fotowoltaiką lub bez polecam ZAMEL MEW-01 a Sonoff r2 do poszczególnych urządzeń Działa tak jak sobie każdy życzy :slight_smile: