Sonoff r2 tasmota mqtt (ENERGIA)

Witam jak zauważyliście Jest nowa funkcja w Home Assistans ENERGIA oraz dane historyczne ( state_class: measurement ) nie udało mi się dodać state_class: measurement aby dodać licznik do funkcji Energia

Liczniki pracują lecz dane historyczne krótkie i do tej nowej funkcji nie udało się dodać. Pytanie jak i gdzie dodać atrybut state_class: measurement. Moje liczniki to sonoff R2 wgrana tasmota i podłączone do systemu przez MQTT (Mosquitto broker )

Sprawdź wg tego:
na podstawie Grupy na Facebooku :

1 polubienie

Tasmota Sonoff Pow R2 oprogramowanie: 9.2.0

Sensory.
/usr/share/hassio/homeassistant/sensors/
energy_sensors.yaml

- platform: mqtt
  name: "Mains Voltage"
  state_topic: "pralka/tele/SENSOR/Voltage"
  qos: 1
  unit_of_measurement: "V"
  icon: mdi:flash

- platform: mqtt
  name: "Zmywarka Energy Today"
  state_topic: "tele/zmywarka/SENSOR"
  value_template: '{{ value_json["ENERGY"]["Today"] }}'
  unit_of_measurement: "kWh"

- platform: mqtt
  name: "Pralka Energy Today"
  state_topic: "pralka/tele/SENSOR"
  value_template: '{{ value_json["ENERGY"]["Today"] }}'
  unit_of_measurement: "kWh"

Dziękuję zaraz spróbuję i zobaczę czy zadziała oczywiście dam znać :wink: jak poszło
Mogę prosić o link do Tasmota Sonoff Pow R2 oprogramowanie: 9.2.0
znalazłem lecz nie udane wgranie nowego softu mam wersję Tasmota 8.5.0 by Theo Arends](https://bit.ly/tasmota

Zmieniłem device_class: energy itd lecz nadal bez zmian :frowning:

Coś zaczęło działać pojawiło się :slight_smile: Dziękuję Bardzo Bardzo zobaczę czy wszystko OK

Cierpliwości:
image

OK dziękuję Teraz staram się dodać kolejny. Wiem już że trzeba czekać serdecznie dziękuję każda pomoc i chęci do pomocy są na wagę złota. Mam system na ubuntu w docker od niedawna przeniosłem z PI4 troszkę się kaleczę :wink:

Dziękuję bardzo za info każda informacja uczy i cenna

Zamiast w zakładce konfiguracja/dostosowanie encji ustawić w edytorze tak jak na załączonym zrzucie /config/customize.yaml i oczywiście restart serwera

Jeżeli aktualizujesz do nowszych wersji, zawsze przed wgraniem normalnej wersji Tasmota musisz wgrać wersje tasmota-minimal.bin, czekasz aż się zaktualizuje zrestartuje i poprosi cie o wgranie normalnej wersji tasmota.bin.
Nowsze wersje integrują się z HA automatycznie po ustawieniu odpowiednich flag w konsoli tasmota.

Link jak zintegrować tasmota z HA
https://www.home-assistant.io/integrations/tasmota/

Tasmota wersje
http://ota.tasmota.com/tasmota/release/

Dziękuję za dnia to zrobię nie wiedziałem i dlatego nie udała się aktualizacja Tasmoty a mam stare wersję. Dan znać jak mi pójdzie :wink:

Aktualizacja powiodła się dziękuje bardzo. Kopia ustawień urządzeń wykonana lecz nie użyta wszystko śmiga;)

Chciałem bardzo wszystkim podziękować konfiguracja,integracja pełen sukces :wink: przyjdzie dzień że ja pomogę

Temat i ten problem rozwiązany

Korzystając z tematu, jakie tanie urządzenie polecacie do pomiaru Energii, mówię o obciążeniu 16A, czyli pod cała kuchnie lub garaż

Tak wiem że do 3600w dlatego mam więcej urządzeń by nie obciążać znacząco. Mimo że na 1 fazę mam kilka urządzeń spełni funkcję i jest znacząco taniej a efekt taki sam :wink:

1 polubienie

Ja posiadam takie https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS0121_plug.html#tuya-ts0121_plug
Gniazdko ZigBee 3.0 16A pomiar model IG017 TUYA
Na plus jest routerem
Niestety próby piekarnika nie wytrzymało (Wyłącza się)

measurement_poll_interval: To urządzenie nie obsługuje raportowania pomiarów elektrycznych, więc jest pollingowane. Domyślny interwał pollingu wynosi 60 sekund.

Ja się wpinam za bezpiecznikiem wiec taki odpada dla mnie i podobno moje maja 16A a 1 mam na Pompę Ciepła a 16A styknie. Mało tego wpinam się za bezpiecznikiem 16A więc jak przekroczy wywali :slight_smile: więc mocno się nie muszę martwić

Wywala zabezpieczenie w igBee 3.0 16A pomiar model IG017 TUYA samego gniazdka nie uszkadza.
Chyba w gniazdkach shelly można ustawiać próg zabezpieczenia przeciążenia w tuya tego nie widzę, chyba że w aplikacji

Nie zaobserwowałem zmian a nawet dzisiaj dokładnie sprawdzałem dokładając kolejny sonoff pow r2