Sonoff s55tpe firmware tasmota

GPIO1 ma dostęp do pola lutowniczego, 3 i 4 będziesz musiał lutować bezpośrednio do SoC - sam zdecyduj.

A co jest z GPIO5 Niby w opisie nie jest wykorzystany. A ma dostęp do pola lutowniczego RX, czy tego nie da się wykorzystać?

Ok mam postęp podłączyłem DHT11 i działa o dziwo i na GPIO1 czyli to co mówił szopen, ale GPIO3 też ma dostęp do pola lutowniczego bo jest to RXD, i na tym też działa.


I teraz mam pytanie, DHT11 działa na obu, ale jak już podepnę BME280 daje takie ustawienia:
image

No i niestety nic nie pokazuje. Próbowałem też wgrać plik tasmota.sensor, niestety niezgodność i się nie da ;/

Ktoś zna przyczynę?

Normalne wejście/wyjście, ale

  1. skoro tasmota nie oferuje jego obsługi w firmware dla tego modułu to raczej bezużyteczne
  2. zrób zdjęcie w większym powiększeniu lub zweryfikuj połączenie, bo jestem przekonany, że to pole lutownicze prowadzi w inne miejsce

Tabelkę możliwych do wykorzystania GPIO masz w poście @angler:

To co znalazłeś niby powinno wystarczyć do obsługi BMx280 (masz pod ręką to podłącz).

możliwe, że przyczyną jest pullup na jednym z tych GPIO
edit: coś źle spojrzałem, GPIO3 powinno się chyba nazywać GPO :stuck_out_tongue: (jest tylko wyjściem)
zamień definicje pinów i połączenia z BMx miejscami, może ruszy.

edit2: jednak nie jestem do tego przekonany, jeśli coś wymyślisz to spróbuj/napisz,
ale GPIO4 jest do wykorzystania i nie jest zajęte innymi systemowymi funkcjami

Tak tylko boje się tam podejść lutownicą, nie mam aż tak malutkiej, znając moje szczęście zaleje mi cyną nóżki esp ^^. Dlatego wolał bym do GPIO3.

Nie bardzo tylko wyjściem skoro pobiera dane z DHT11 ;] no nic powlcze jeszcze z tym.

Dlatego to skreśliłem - nie znam dokumentacji ESP na pamięć (jestem tylko skromnym amatorem, a nie profesjonalistą, który żyje z projektowania podobnej elektroniki).

Nie obrażaj się :wink: wiem że skreśliłeś :wink: tylko dla jasności o tym wspomniałem :wink:

Nie no, skądże - zauważyłem swój błąd dopiero po publikacji, a nie ma wstydu w pomyłce - w końcu nie myli się tylko ten co nic nie robi :stuck_out_tongue: (a właśnie zamiast popychać jakieś projekty do przodu siedzę i piszę :smiley: ).