Sonoff Touch a sterowanie roletami

Cześć,

Czy ktoś używał sonoff touch do sterowania roletami ? Nabyłem drogą kupna kilka włączników, wgrałem oprogramowanie tasmota i chcę nimi sterować roletami. Silniki mają funkcję przeciążeniową więc po napotkaniu oporu np po zamknięciu rozłączają się tylko że włącznik ma mocno podświetlony przycisk co sugeruje że cały czas podaje napięcie. Czy jestem w stanie ustawić tak sonoff touch by wykrywając brak poboru mocy przycisk się rozłączał ? Może ktoś ma jakiś inny pomysł na rozwiązanie tematu żeby włącznik rozłączył napięcie zaraz po otwarciu / zamknięciu rolety ?

Przy stosowaniu zwykłych smart przycisków do sterowania rolet musisz pamiętać o zabezpieczeniu przed jednoczesnym naciśnięciu dwóch przycisków (na raz) ponieważ nie możesz podać jednocześnie napięcia na silnik w kierunku dół i góra. Rozwiązania dedykowane do rolet mają to zrobione sprzętowo lub programowo, dodatkowo umożliwiają oprócz otwarcia/zamknięcia rolety, ustawianie pozycji rolety (np. 20% otwarcia). Po uwzględnieniu wszystkich warunków, stwierdziłem, że lepiej kupić dedykowany smart moduł do rolet niż robić to samemu.

W tasmotcie musisz ustawić odpowiedni tryb dla żaluzji i sterownik musi mieć dwa kanały, jest to tryb jak napisał

który nie pozwoli załączyć ruchu w obie strony naraz * Interlock 1,2 (Interlocked relay pair)
Tasmota

Film jak kalibrować Kalibracja tasmota Shutter Modes

1 polubienie

Wystarczy że w konsoli wpiszę Interlock 1,2 prawda ? przynajmniej tak rozumiem opis w dokumentacji. Obecnie w configuration module mam ustawione sonoff T1 2CH i po np zamknięciu rolety przycisk cały czas jest podświetlony jak podczas pracy choć silnika już nie słychać. Muszę drugi raz go wcisnąć żeby przestał się podświetlać co nie ukrywam jest mocno uciążliwe. Nie doszedłem jeszcze jak temat rozwiązać. Widziałem na jakimś filmie do wyboru w konfiguracji modułu “shutters” ale w mojej wersji tego nie ma niestety. Zdecydowałem się na zwykłe włączniki smart bo wydawało mi się że będzie mi łatwiej to spiąć z HA

Nie podałem ci link, w konsoli musisz wpisać SetOption80 1 a potem jeszcze ewentualnie skalibrować lub ustawić sobie krańcówki w rolecie