Sonoff ZBMINI Extreme

Rzeczywiście wymiary extreme
Confirmed working with ZHA i zigbee2mqtt

Jest to bardzo mały moduł, najmniejszy z tych co miałem u siebie. Łączy się do sieci zigbee bez najmniejszego problemu, niestety ze wzglądu na pracę bez N, nie może pracować jako router, więc przeciwnie do swojego starszego brata mini, dodaje się jako urządzenie końcowe.
1
Nie zmienia to faktu, że jest użyteczny. Wejście dla przycisku / przełacznika może być albo beznapięciowe, albo zwierane do fazy. Wybór trybu button/switch, jest banalny i można to zmienić w dowolnym czasie. Gabaryty pozwalają na montaż nawet w płytkich puszkach, chociaż jego brat w wersji WIFI, jest jeszcze deko mniejszy. Polecam

2 polubienia

Jak rozumiem moduł współpracuje z przyciskiem dzwonkowym (łącznik zwierny)?
Przekaźnik przełącza się przy naciśnięciu przycisku (on_press) czy przy zwolnienie przycisku (on_release)?
Czy charakterystyczny “klik” przełączajacego przekaźnika jest mocno słyszalny?

Tak, moduł współpracuje albo z tradycyjnym włacznikiem, albo z dzwonkowym . Ponieważ zmiana trybu realizowana jest programowo, to przy przycisku przekaźnik reaguje po zwolnieniu przycisku. Dziwiek przekaźnika nie jest irytujący, ale słychać go, zwłaszcza gdy uruchamiany jest np przez PIR.

Czyli dłuższe przytrzymanie przycisku spowoduje włączenie przekaźnika a późniejsze zwolnienie przycisku ponowne wyłączenie przekaźnika, sprawdzisz to?

Dłuższe przytrzymanie nic nie robi , widocznie jest określony czas na zmianę stanu 1/0 .

ZBMINIL2 – 11 sztuk mam. Polecam do starej instalacji bez N. Działa bez kondesatorów/bypassów, od 1 żarówki LED, nic nie mryga na stanie OFF.

Przełączenie trybu łącznika odbywa się poprzez szybkie 3x naciśnięcie guzika na obudowie modułu, w stanie w którym odbiornik nie jest zasilany. Informacja znajduje się w papierowej instrukcji.
Podczas używania łącznika kołyskowego każda zmiana stanu zmienia stan odbiornika.
Praca z mono-stabilnym działa na zwolnieniu przycisku krótszym od 1sekundy, 2sekundowe przytrzymanie już nie wywołuje zmiany.
Wszystkie puszki musiałem pogłębiać by zyskać 5,5-6cm głębokości by użyć obecnego osprzętu Simon który mi odbiera 3-3,5cm.
Na głośność przekaźnika nikt u mnie w domu nie narzeka, chyba nie zwrócili na to uwagi.
Czas aktualizacji modułu to ok 2-3h.

HA + ConBee2 + zigbee2mqtt

1 polubienie