Sonoff ZBMINIL2 extreme

Witam.
Zakupiłem moduł jak w temacie. Właściwie ze względu na jego wymiary. Jednak mam problem. Bo działa yylko w takim trybie, że musze mieć wylacznik dzwonkowy. W ustawieniach z2m nie ma opcji switch type.

Ktoś ma moze pomysł jak sobie z tym poradzić? Czy ten moduł umie pracować z wyłącznikiem bistabilnym?

Wszystko mam aktualne. Z2m 1.30.4

Z uwagi na brak przewodu neutralnego, moduł nie działa jako router Zigbee, czy informacja w panelu Z2M to potwierdza? Piszesz, że działa z przyciskiem dzwonkowym, załącza obwód po naciśnięciu przycisku czy po zwolnieniu?

hej, mam tych ZBMINIL2 11sztuk i działają z obydwoma typami łączników.
Domyślnie działa z bi-stabilnym=kołyskowym=on/off.

W instrukcji papierowej masz napisane że na stanie wyłączonego odbiornika naciskasz fizyczny guzik na module 3x szybko, zobaczysz że dioda mrugnie 3 razy i właśnie przełączyłeś obsługę na łącznik mono-stabilny=dzwonkowy=impulsowy.

Przycisk na obudowie modułu nadal działa tak samo.
Ponowne przełączenie typu łącznika jest możliwe tak samo, czyli 3x szybkie naciśnięcia fizycznego przycisku modułu gdy odbiornik nie jest zasilany.

Ja używam HA z Conbee2 z zigbee2mqtt - niestety nie ma tutaj zmiany obsługi łącznika - nie wiem czy inny soft to umożliwia.

Nadal nie znam odpowiedzi na moje pytanie: moduł załącza obwód po naciśnięciu przycisku dzwonkowego czy po zwolnieniu?

Opisałem to tutaj, Sonoff ZBMINI Extreme - #7 przez SiBex
Powtórzę:

Przełączenie trybu łącznika odbywa się poprzez szybkie 3x naciśnięcie guzika na obudowie modułu, w stanie w którym odbiornik nie jest zasilany. Informacja znajduje się w papierowej instrukcji.
Podczas używania łącznika kołyskowego każda zmiana stanu zmienia stan odbiornika.
Praca z mono-stabilnym działa na zwolnieniu przycisku krótszym od 1sekundy, 2sekundowe przytrzymanie już nie wywołuje zmiany.