Dużą masz sieć Zigbee?
W zanadrzu mam dość radykalne posunięcia, ale skończy się to ponownym parowaniem (najprawdopodobniej).
Przede wszystkim po usunięciu integracji ZHA powinieneś z katalogu config
usunąć plik zigbee.db
(lub lepiej np. przenieść na swój komputer przez sambę, bo może jednak się przyda? - wykorzystując plik utworzony wtedy, gdy wszystko działało można spróbować naprawy bez ponownego parowania, wrzucając go w ostatnim etapie na swoje miejsce i restartując hosta, ale najpierw trzeba zainstalować ponownie ZHA ręcznie i “na czysto”).
I dopiero na tym etapie możesz próbować ją reinstalować by stara konfiguracja nie bruździła.
Należałoby też stwierdzić jaka jest przyczyna tego “nagle przestało działać” - bo zazwyczaj to wcale nie jest “nagle”, tylko jest jakaś realna przyczyna - dla przykładu (akurat taką przypadłość jestem w stanie wygenerować na swoim sprzęcie, ale to jest dość typowy problem z urządzeniami USB): problemy się pojawiają tylko, gdy są podłączone 2 (lub więcej) urządzenia USB (ten problem nie występuje przy jednym urządzeniu USB) i występują one w losowy sposób tylko po restarcie hosta.
(W pewnych przypadkach szczególnych konfiguracji ten problem trzeba rozwiązywać inaczej, ale stick iTead’a przynajmniej taki w wersji CC2652P + CP2102N ma możliwość posiadania unikalnego “numeru seryjnego”, więc nie jest to szczególny przypadek, linki w treści dla użytkowników starych wersji, kiedy iTead jeszcze olewał unikalne identyfikatory).
Oto ten przykład (obrazki z menu Supervisora → hamburgermenu → Sprzęt)
a po restarcie hosta (jak widać ttyUSB1 i ttyUSB2 “zamieniły się miejscami”)
Metoda zapobiegawcza to nie używanie automatycznego kreatora
tylko ręczna instalacja sticka w kreatorze instalacji ZHA
kolejny krok to wybór “sterownika” (oczywiście musi być zgodny ze sprzętem!)
i na koniec clou, czyli ścieżka do urządzenia w postaci “by_id” (którą to ścieżkę należy sobie skopiować z menu Sprzętu w menu Supervisora lub w dowolny inny sposób - można ją poznać i w terminalu…)
ostatnie słowa komentarza - pozostałe parametry trzeba wygrzebać z dokumentacji sticka (te na obrazku dla sticka “CC2652P Egony v4 Ebyte”)