SOYO M2PLUS - instalacja Proxmox

Konfiguracja Dodatku Z2M na oko wygląda poprawnie.
Broker Mosquito w postaci Dodatku masz już uruchomiony na domyślnych poświadczeniach? (oraz wykonałeś restart VM, jeśli po instalacji jeszcze tego nie robiłeś)

Na tym obrazku niestety nie widać przyczyny, ale w katalogu z logami może masz jakieś ciekawsze logi?

Pokaż logi i konfigurację brokera

To zależy czy chcesz mieć instalację na autogenerowanych poświadczeniach (taką plug&play) czy konfigurowaną w sposób zaawansowany.

Od dość dawna Z2M konfiguruje się w jego GUI, konfiguracja Dodatku ma być tylko na tyle podstawowa by się dało ten Dodatek uruchomić

w dokumentacji Dodatku

masz napisane w jakiej sytuacji w sekcji mqtt ma być pusto, a w jakiej nie

ALE

Jeśli to jest migracja istniejącej instalacji to należało po prostu przywrócić pełny backup całego HA na etapie onboardingu i byś miał wszystko skonfigurowane 1:1 identycznie ze starą instalacją.

Nie pisałeś, że chcesz klonować starą instalację, tylko, że instalujesz HA na proxmoxie (z braku szczegółów założyłem, że chodzi o HAOS-ova)

wygeneruj te informacje zarówno na starej instalacji (na malinie? bo tak w sumie pomyślałem, że może nie miałeś instalacji HAOS-SBC skoro pracujesz w IT to może byłą jakaś konfifuracja dla zaawansowanych?) jak i na tej nowej, z którą walczysz

ja w sumie nie pracuję w IT, więc może tu jest klucz do sukcesu, bo czytuję dokumentację przed robotą, a nie po

PS nie wstawiaj obrazków jeśli możesz wstawić logi jako kod (tylko nie wycinaj z nich pojedynczych linijek, bo często ważna informacja jest w kontekście a nie tam gdzie Ci się wydaje) to samo dotyczy obrazków - bardzo często to co ważne widać gdzieś po bokach, więc kadrowanie “samego sosu” też nie zawsze jest dobrym posunięciem