SPM02-D2TW - błedne wskazanie aktualnego poboru / Aktualizacja oprogramowania

Licznik jak wiadomo poprawnie liczy energię pobraną i oddaną (jako total), natomiast źle wskazuje energię chwilową - wartości podaje jako bezwzględne - tj nie uwzględnia znaku - czyli jeżeli w danej chwili oddajemy energie (np z PV) wygląda jakbyśmy ja nadal pobierali…

Nie jest to dla mnie kluczowe

  • ale dobrze by było móc to jednak poprawnie pokazac, moze jakas automatykę o to oprzeć…

Znalazłem jakis update tutaj - ale nie mam pojęcia jak to można wgrać do urządzenia?
(Uzywam Zigbee MQTT)

WAŻNE Info do potencjalnych kupujacych:

They have told me that there are two versions: V1 (older) and V2 (newer). The V2 versions can show the negative values and have more DP (more user friendly in my view). Too bad that V1 cannot OTA to V2.

Admin Info:
Zakładam nowy wątek do tego
Aby już tam nie mieszać - dyskutujemy tam głownie o podłączeniu urządzenia

  1. To NIE JEST update firmware dla urządzenia (jeśli podałeś właściwy link, issue na githubie można adresować tak jak forum do poszczególnych postów, a nie tylko do całego wątku, ale przeczytałem całość od deski do deski).
  2. Zwróć sprzęt jako wadliwy jeśli możesz, tam piszą że są 2 wersje sprzętu i wadliwej nie da się zaktualizować do działającej poprawnie.
  3. External converter możesz wypróbować w interfejsie Z2M w konsoli urządzenia.
    SPM0X-Z2M-Configuration/SPM02_Z3_Local_02.js at main · script0803/SPM0X-Z2M-Configuration · GitHub
1 polubienie

Spróbowałem sie skontaktowac ze sprzedawcą (Aliexpress - moze byc cieżko…)

Nie wiedziałem o tym External konwerter!
Czyli powinenem ten kod wkleić tutaj?

Tak, ale musisz zmodyfikować by identyfikatory pasowały do tego co masz wykryte teraz (zakładam, że to jest pasujący szablon a nie po prostu dedykowany do zupełnie innego sprzętu)

Skopiuj sobie gdzieś na bok to co masz na skriszocie i zedytuj ten konwerter z githuba zanim go wkleisz

Pamiętaj, że wklejenie czegoś co nie pasuje może prowadzić do nieoczekiwanego zachowania.

Aliexpress, więc jeśli nie możesz już otworzyć sporu to zapomnij o gwarancji, ale próbować zawsze możesz, jednak znalezienie sprzedawcy z istniejącym wsparciem posprzedażowym graniczy z cudem.
Jeśli płaciłeś kartą możesz próbować chargeback (licząc się, że Ali może zamknąć Ci konto i ewentualnie zbanować).

1 polubienie

Interesujący temat - czy dobrze rozumiem, że można zmienić funkcjonalność lub zrobić własną definicję urządzenia zigbee? , gdzie można o tym poczytać?

Najlepiej w dziale dokumentacji poświęconemu dodawaniu nowych urządzeń.

2 polubienia

Dzięki Kolego! Powalczę i dam znać

Tak to się wygenerowało przy tym urządzeniu - nieco dziwne bo niby nijak nie ma sie to do oficjanej nazwy modelu

Co do Alli - skontaktowałem sie z obsługą Aliexpres i dalej oni maja ze sklepem rozmawiać - pewnie nic z tego nie wyjdzie ale spróbować warto
Walki na noże z nimi nie będę robił bo byłem świadomy tego buga - nie jest to killer dla mnie - najważniejszy były dla mnie odczyty dzienne, a to działa

To jest Tuya, u Ciebie nazwy są charakterystyczne dla “Tuya whitelabel”, a naprawdę mało który sprzedawca/dystrybutor/producent kupuje sobie od Tuya licencję na pełne brandowanie (bo jest znacząco droższa), więc przeważnie chińszczyznę kupujemy jako noname odróżniające się od innych z tej samej fabryki nadrukiem na pudełku czy obudowie.

1 polubienie