Spotify integracja z HA

Witam i proszę o pomoc jak to z tym Spotify jest. Próbuję dodać tą integrację i nie mogę osiągnąć celu. Niby dokumentację przeczytałem i różne hiszpańsko - włoskie tutoriale i zawsze na końcu finisz i bangla a u mnie nie, pewnie nie czytam ze zrozumieniem więc proszę o wyrozumiałość i jak przedszkolakowi wytłumaczenie i pomoc.

  1. Do HA mogę dostać się od zewnątrz poprzez VPN, mogę też przekierować swój port na routerze na adres HA i też mogę się łączyć. Konto na Spotify mam podstawowe tzn. nie premium, mogę odtwarzać na komputerze, czy telefonie. W Developers dashboard dostałem id i secret. W configu.yaml ustawiłem jak sugerowano. Po próbie dodania integracji, integracja sie dodaje ale encje są wyłączone. Próbowałem i poprzez chmurę (której nie używam) i poprzez “wczytaj z yaml”. Coś robie nie tak ale co ? Nigdzie nie spotkałem się z info co powinno być w System/Sieć/Internet , jaki i czy wogóle adres z http, https statycznyIPlan czy zewnętrznyIPwan ?

Chyba jednak nie czytałeś dokładnie dokumentacji:

Po pierwsze od jakiegoś czasu integracja Spotify nie wymaga już wpisów w pliku configuration.yaml. Po drugie aby w pełni z niej korzystać, to znaczy móc sterować mediami - pauza, stop itd. z poziomu HA, potrzebne jest konto premium. I ostatnie, aplikacja developerska Spotify jest opcjonalna i nie wymagana do prawidłowej obsługi.

Ale tak łatwiej mi było umieścić wpis w configu potem HA przeniósł poświadczenia i mogłem wpis usunąć. próbowałem wszystkich metod opisanych w dokumentacji aby osiągnąć zamierzony cel.

wystarczy połączyć dowolny player do casta głośnika i można zatrzymać aktualnie odtwarzane utwory, dać następny i poprzedni itd jak pisałem nie mam premium i nie zamierzam “w pełni korzystać” z tej integracji.

11aaaa

Więc coś nie tak robię zgodnie z cytowaną przez Ciebie dokumentacją, tu encji nie ma →
111aaaa
A tu jest wyłączona →
11111aaaaaaa

Poza tym prosiłem o wyjaśnienie i pomoc oraz wyjaśnienie co tu powinno się znaleźć

1213124335

Odpowiadając sobie i MariuszowiT wystarczyło ustawić status wyłączonej encji na włącz, dodać ją do media_playera i cieszyć się z osiągniętego rezultatu.

1 polubienie

No niestety ale moja szklana kula nie pokazywała że masz wyłączoną encję.

2 polubienia