Spotify/Node-RED

Jak za pomocą Node-RED puścić na Spotify konkretną piosenkę/playlistę? Pobrałem moduł Node-RED node for Spotify, mogę sprawdzać co jest obecnie grane, ale nie mogę wymusić odtworzenia konkretnego utworu. Próbowałem takiego sposobu:


z funkcją

msg.payload.item.id = "0QpNMgXpVyAKJhzFwtmisf";
return msg;

ale nie zadziałało
obraz

1 polubienie

Znalazłeś może jakiś prosty poradnik najlepiej po polsku do integracji Spotify i Node Red? Sam Spotify udało mi się zaimplementować do HA, tak że mogę włączać muzykę na dostępnych głośnikach tylko chciałbym teraz w Node Red porobić automatyzacje włączania poszczególnych playlist za pomocą kart NFC i przełączania ich za pomocą przycisku Sonoff.

Zrobiłem to natywnymi automatyzacjami. Efekt do obejrzenia tutaj: Szafa grająca na ESP-RFID - YouTube

Przykładowa automatyzacja:

- alias: Polskie
  trigger:
  - platform: state
    entity_id: sensor.rfid_reading
    to: 4e071fa223182
  action:
  - service: media_player.shuffle_set
    data_template:
      entity_id: media_player.spotify_moj_profil
      shuffle: true
  - service: media_player.play_media
    data_template:
      entity_id: media_player.spotify_moj_profil
      media_content_type: playlist
      media_content_id: spotify:playlist:1Qhs372Oyt5xIMCiGBnxas
  - service: media_player.shuffle_set
    data:
      entity_id: media_player.spotify_moj_profil
      shuffle: ‘true’

Świetnie to wygląda :slight_smile: Właśnie o to mi chodzi - konto premium na Spotify wymagane jak rozumiem do poprawnego działania? Mi się włącza ale przeskakuje kilka czy kilkanaście razie po piosenkach ale bez premium póki co i to pewnie wina tego ?

Zdaje się, że takie właśnie jest ograniczenie darmowej wersji Spotify - nie możesz skipować do woli.

Dzięki - muszę coś pokminić :slight_smile: