Sprawdzony przekaźnik dopuszkowy zigbee

Cześć
Poszukuję sprawdzonego przekaźnika dopuszkowego Zigbee (1 kanał) który będę mógł zamontować w standardowej puszce pod gniazdkiem. Konieczne właściwości:

  • obciążenie minimum 2,5kW
  • pomiar aktualnej mocy
  • pomiar zużytej energii
  • pomiar napięcia (i ewentualnie natężenia)
  • możliwość ustalenia stanu przekaźnika po zaniku i przywróceniu napięcia
  • musi koniecznie działać z Zigbee2mqtt (i HA oczywiście)
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma coś sprawdzonego?

Zobacz Xiaomi SSM-U01 control via MQTT | Zigbee2MQTT
Tyle, że ma max 2,5kW

Jak do tego przekaźnika podłączyć przewody w puszce wejście + wyjście na gniazdko ? (Normalna instalacja 2przewodowa N+L )

Tak jak na schemacie - gniazdko jest tu kółkiem, jeśli jest “z bolcem” to w instalacji z różnicówką PE do żółtozielonego PE “ze ściany” (to jest generalna zasada w stosunkowo nowych instalacjach), N podpinasz bezpośrednio do przewodu N “ze ściany”, L do wyjścia L1 modułu, a moduł zasilasz zgodnie z opisem z przewodów L i N “ze ściany”, sugeruję N podpiąć krótkim łącznikiem z już podpiętego gniazdka. Przełącznik podpinasz także zgodnie ze schematem (między L podebrane np. z wejścia modułu, a S1, no chyba, że rezygnujesz ze sterownia lokalnego).

Pamiętaj, że 230V~ jest groźne dla zdrowia i życia.

Podłączyłem przekaźnik ale coś z nim nie halo… MQTT pokazuje siłę sygnału i tyle… nic więcej nie da się zrobić ani danych odczytać… (dokładnie taką samą sytuację miałem z polecanym smart plugiem tuya IG019 (i je odesłałem bo myślałem że zepsute).Parowałem je z siecią wiele razy i dalej to samo…!

Możesz podpowiedzieć o co chodzi?

Mam też pytanie o smart gniazdko xiaomi smart plug eu - mam takie 4 szt - wszystkie działają fizycznie bez problemu, da się je włączyć i wyłączyć, pokazują zużycie prądu, etc. Ale jedno z nich nie raportuje że jest to produkt podłączony na stałe do prądu (gniazdko_leon na screenie) i w związku z tym nie działa jako router (chyba, bo w mapce zigbee2mqtt jest koloru zielonego ale prowadzą do niego przerywane linie jak do wszystkich routerów zigbee…

Przemknęła mi informacja o jakimś błędzie w oprogramowaniu 1.22.1 commit: unknow… czy to może być to?

Sorki jeśli za dużo pytań w jednym wątku :slight_smile:

pozdr.

Posiadam od dłuższego czasu dwa takie przekaźniki.
Sprawdziłem u siebie i przestały raportować energy i power a na 100% działało to jak je uruchamiałem.
Generalnie nie korzystam z tych odczytów, więc nie zauważyłem tego wcześniej.
Tu ktoś ma podobny problem:

Problem w w tym że u mnie teraz jak tylko przekaźnik się połączy to jest unsupported…