[Sprzedam] Czujnik dymu z syreną

Witam
Może kogoś zainteresuje

Test :

Zapomniałem dodać kilka informacji :

  • w oryginalnym pudełku
  • rozpakowane do testów
  • oczywiście działa z HA i z aplikacją LIDLA

Chętnie odpowiem na każde pytanie związane z tematem .

Oczywiście cena :
60 PLN + koszty przesyłki z DE
Mam kilka sztuk gdyby ktoś pytał .

Dodaj jeszcze cenę do ogłoszenia

Bezproblemowo się łączy po Zigbee? Sama syrena głośna? Można ją wyłączyć by to działało tylko jako czujka? Co widać w samym HA?

wg zalinkowanej strony w Z2M daje:

  • Smoke Binary Sensor
  • Battery Low Binary Sensor
  • Battery Percentage Sensor
  • Link Quality LQI Sensor

Czyli nie daje opcji wyłączenia samej syreny.

Raczej nie bo posiada dość biedną konfigurację.
Ostatnio jest duży wysyp tych czujników, zastanawiam się dlaczego.

Odpowiadam :

  • z zigbee łączy się bezproblemowo
  • syrena jest dość głośna ( po testach sąsiedzi mnie pytali co tak u nas piszczało przeraźliwie )
  • czujnik może pracować niezależni bez podłączenia HA
  • syrena nie ma możliwości odłączenia ( Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł . Tego typu
    urządzenia mają zapewnić bezpieczeństwo więc w razie awarii serwera działa niezależnie . )
  • znalazłem w sieci opis złej współpracy z ConBee 2 deconz ( Fałszywe alarmy bez włączania syreny
    .)
    False smoke alarm with Heiman smoke detector · Issue #5824 · dresden-elektronik/deconz-rest-plugin · GitHub
    Po zmianie routera na np . Sonoff ZBDongle problemy znikają . Sam używam Sonoff ZBDongle
    Plus z Zigbee2MQTT nie zauważyłem problemów .

Ogólnie polecam rozważenie montażu tego typu sprzętu w domu ( niekoniecznie tego tego modelu :slight_smile: ) . Można spać bezpieczniej jak np. ładujemy samochód w garażu .

Jak się zapali to nic go nie ugasi :joy:.
Któraś wersja Firmware jest podibno z bugami, ten sprzęt jest jeszcze wspierany?

Dostaniesz informację ,że się pali :slight_smile: .
Tego typu czujki raportują zadymienie czyli wczesne stadium pożaru .
Profesjonalne ( z dedykowaną centralą “po kablu” ) to koszt ok 100 Euro za szt. + centrala i okablowanie , na domowe potrzeby to spory koszt . Najtańsze bateryjne :
https://www.reichelt.de/de/de/rauchmelder-mit-10-jahres-batterie-logilink-sc0010-p245302.html?PROVID=2788&gclid=EAIaIQobChMIk9PggMvfgQMVA_ntCh3V4gDYEAQYAiABEgI-k_D_BwE&&r=1
niestety “pracują” tylko lokalnie .
Z tego co czytałem to problem jest tylko z deConZ - link w moim poprzednim poście .


Szukałem nowszego oprogramowania niestety nie znalazłem lub nie umiałem .