Sprzęt audio do odtwarzania muzyki z internetu

Witam
Czy możecie polecić sprzęt do odtwarzania plików audio z usb, radia internetowego, jednocześnie żeby można było ustawić sceny, zmianę kanału, podgłaszannie/ściszanie o zadanych godzinach?
czy coś takiego zda egzamin
WiiM Pro Plus ??
Yamaha MusicCast WXC-50 ??

Sprzęt zgodny z Yamaha MusicCast integruje się w HA “od strzała”, więc przypuszczam, że ten wynalazek który wymieniłeś jako drugi się jakoś zintegruje, nie wiem, nie mam, czy ktoś ma to zintegrowane z HA pytaj raczej na forach audio

Pewne rzeczy w sprzęcie MusicCast istotne w późniejszej integracji można podejrzeć i skonfigurować pod linkami takiej postaci
http://<IP_urzadzenia>/Setup/
http://<IP_urzadzenia>/AdvancedSettings.html

A o tym pierwszym nie mogę nic powiedzieć, nawet nie wiem czy się integruje.


To już zależy od Ciebie jakie automatyzacje sobie stworzysz w HA, “gotowca z pudełka” raczej nie ma.

Nie wiem co rozumiesz jako sceny, bo np. Yamaha w swojej nomenklaturze scenami nazywa zespół presetów związanych z wyborem źródła i innych powiązanych parametrów wywoływanych z pilota lub panelu przedniego dedykowanymi przyciskami scen, integracja tego nie robi.

Zresztą zobacz co eksponuje urządzenie - u mnie to amplituner ze średnio-niskiej półki

source_list:
  - Napster
  - Spotify
  - Qobuz
  - TIDAL
  - Deezer
  - Amazon Music
  - Alexa
  - AirPlay
  - MusicCast Link
  - SERVER
  - NET RADIO
  - Bluetooth
  - USB
  - TUNER
  - HDMI1
  - TV          H2
  - STB Khadas  H3
  - RPi4        H4
  - AV1
  - AV2
  - AV3
  - Hisense
  - AUDIO2
  - AUDIO3
  - AUX
sound_mode_list:
  - munich
  - vienna
  - chamber
  - cellar_club
  - roxy_theatre
  - bottom_line
  - sports
  - action_game
  - roleplaying_game
  - music_video
  - standard
  - spectacle
  - sci-fi
  - adventure
  - drama
  - mono_movie
  - 2ch_stereo
  - 5ch_stereo
  - surr_decoder
  - straight
group_members:
  - media_player.salon_tv
volume_level: 0.2981366459627329
is_volume_muted: false
media_content_type: music
source: Hisense
sound_mode: 2ch_stereo
shuffle: false
repeat: "off"
icon: mdi:audio-video
friendly_name: Salon TV
supported_features: 1019788

Edit - Ooo widzę, że nawet google się nie chciało użyć?
Pierwsze trafienie odnośnie pierwszego wynalazku skierowało mnie prosto do celu.
Jest komponent niestandardowy - fork linkplay’a

czyli stopień rozwoju projektu niemal z pewnością kilka lat za MusicCastem i skrobany przez hobbystów (czyli producent technologii ręki do tego nie przyłożył). Mały ruch w tym projekcie, to dobrze nie wróży…

Możesz podać model jaki amplituner używasz ?

Nie da się porównać tych dwóch rozwiązań.
WiiM (Linkplay) to prosty odtwarzacz sieciowy, który do działania wymaga aplikacji (lub integracji). Przetwarza z niej strumień audio na “sygnał analogowy” i aby coś usłyszeć trzeba podłączyć
do wzmacniacza. Głównie służy do przekształcenia starych urządzeń audio w pełnoprawny odtwarzacz sieciowy (prawie jak wspomniana Yamaha). Ma to swoją zaletę gdy posiadasz np. całkiem dobre staro kino domowe i chcesz tanio rozszerzyć zestaw o możliwość odtwarzania z sieci.

Prawie… bo nie jest w stanie autonomicznie odtworzyć serwisów streamingowych takich jakie są wbudowane np.

WiiM powinno być określane bardziej jako audio render niż odtwarzacz.

1 polubienie

RX-D485 ale chyba już dawno nie jest w sprzedaży, jego mniej więcej współczesnym odpowiednikiem byłoby coś pomiędzy RX-V4A i RX-V6A - przed pandemią było znacznie więcej modeli w zbliżonej linii.

Jako serwisy streamingowe można w sumie uznać też te 2

Chociaż radio jak to to radio - nie mamy wpływu na treści, to do wyboru setki kanałów (raczej tysiące, ale nie liczyłem).
Natomiast serwer, to hmm w połączeniu z HA, bo tak luzem to nie bardzo, daje się zintegrować z czym dusza zapragnie, zresztą to HA może być wtedy serwerem muzy, tak samo jak i MA (Music Assistant - dostępny jako eksperymentalny dodatek do HA).

A tak w sumie to te kilka lat temu ten model (z nietypową literą D w modelu) wybrałem nie dla serwisów streamingowych tylko dla wbudowanego tunera DAB+, było to parę lat temu i wtedy funkcjonowałem wyłącznie na internecie LTE więc z mocno ograniczonym pakietem danych i to był wybór właśnie dedykowany redukcji ilości odbieranych danych z internetu… (a w sumie DAB to też taki uproszczony “serwis streamingowy” no bo tylko radia do wyboru, tyle, że bez internetu :smiley:).

Edit - z tego co widzę to serię slim też gdzieś wywiało z oferty - chyba ostatni wypust to RX-S602 też pewnie już słabo dostępne - a to chyba zamiast slimów są teraz proponowane te kompakty WXA/WXC (osobiście wolałbym ampli slim od kompakta z którego wywalono tuner, ale czasy się zmieniają - ciekawe czy kiedykolwiek wróci linia slim, wydaje się że już na zawsze ograniczyli ofertę do paru modeli na krzyż w każdej głównej linii).