Stabilność przycisków zigbee w połączeniu z Conbee

Pewnie już wielu z was używa Conbee 2 oraz przycisków sterowania zigbee. Czy u was zawsze naciśnięcie przycisku zostanie wyłapane przez koordynator? U mnie zdarza się dość często, że dopiero drugie naciśnięcie przycisku po wielu godzinach bezczynności zadziała.
Nie za bardzo wiem gdzie leży problem, ponieważ zasięg jest powyżej 100 i cała konfiguracja opiera się na zigbee2mqtt.
Używam przyciski Ikea a także Xiaomi switch.

Używałem różnych konfiguracji przycisków od Xiaomi.

Aqara Double Switch
db
Conbee II - wychwytywał każde kliknięcie, ani razy mi się nie wysypał
Xiaomi Gateway V3 - mam tylko dziwne wrażenie że działa szybciej o kilka milisekund (nie mierzyłem tego) od Conbee, czasem mi sie Hub wysypał z HA

MI Switch
sw
Conbee II - potrafił nie przesłać kliknięcia lub robił to ze znacznym opóźnieniem
Gateway V3 - działa i reaguje na każde kliknięcie, niestety potrafił mi się wysypać HUB z HA ( problem lezy po stronie integracji, czasem update HA)
98% procent mam przełączniki działające na sonoffie, na wifi i mam nadzieję ze poki co nie będzie z nimi problemów.

sonoffy są stabilnie, również na nie postawiłem, albo wszystko będzie działać, albo będę miał lipe, na razie działa, zegbee mam jedno urządzenie i również mi się nie podoba…

Dokładnie model WXKG01LM, w ramach testów sieci Zigbee opartej na CC2531 używam do sterowania żarówką OSRAM i ściemniaczem Zigbee, jak na razie zero problemów, łapie za każdym razem pojedyncze kliknięcie bo na to jest automatyzacja ale po aktualizacji Zigbee2MQTT do wersji 1.14.4.1 nie działa tak szybko jak wcześniej, z poziomu aplikacji HA zero opóźnienia.

Panowie, czy podobnie jak @GrzegorzG sterujecie sonoffy za pomocą innych przełączników bezprzewodowych, np. WiFi?

Jakiej wersji zigbee2mqtt używasz z Conbee?

ja używam przycisków na 433,92Mhz przez bramkę sonoff bridge na tasmocie, i czasami też lubi nie załapać od razu, ale to zależy od bramki, mam 4 szt i jedne lepiej działają a jedna widzę że jest problematyczna

Posiadam pilot RM433 8-kanałowy oraz 4-kanałowy(mniejszy zasięg 8-10 metrów max) na paśmie RF 433.92 MHz, zarówno kontakty jak i switche, łapią bez problemów każde kliknięcie(otwieranie zamyknie bramy garażowej lub wjazdowej).

Zapalanie światłą oraz zgasznie mam zautomatyzowane na NR w połączeniu z czujnikami ruchu lub kontaktronami od xiaomi
W salonie MI Switch przyklejony pod stolikiem zapala i gasi mi Kontakt Sonoff umieszczony na ścianie oparte na automatyzacji w HA