Stacja kosmiczna - ISS

Cześć, podzielę się z wami moją kartą, aczkolwiek nie jest to w pełni moje opracowanie, a zaczerpnięte z internetu informacje, tyle że po poprawkach, żeby aktualnie działało, jest tam trochę błędów jeszcze, bo nie wszystko jest dopracowane, ale to już wedle uznania można kończyć

u mnie wygląda to tak:




  1. tutaj jest kod do dodania do plików HA (usunać rozszerzenie .json, otworzyć w dowolnym edytorze, skopiować kod do odpowiednich plików)
    automations.txt.json (424 bajty) binary_sensors.txt.json (351 bajtów) configuration.txt.json (14,7 KB)

  2. wkopiować pliki do katalogu www, zmienić format z .json na .zip, wypakować (powinien pojawić się katalog z plikami ISS)ISS.JSON (3,6 MB)

  3. Kontrola serwera =>oczywiście, sprawdzić poprawność i restart HA ale całego hosta!

  4. założyć nową zakładkę - tryb panelu, nowa karta i tutaj jest kod tej karty
    karta tryb panelu.txt.json (5,7 KB)

  5. W mapie założyć strefę horyzont i przyjąć śrdnicę dość dużą, żeby stacja mogła się czasem wstrzelić np całe województwo. A tutaj jest automatyzacja NodeRed do informowania wejscia w strefę horyzont
    ISS horyzont.json (2,4 KB)

I mamy ISS, w naszym HA, poprawki mile widziane :slight_smile:

2 polubienia

Nieco nie na temat, ale też o ISS

  1. w HA mamy wbudowaną od niepamiętnych czasów taką dość podstawową integrację
    International Space Station (ISS) - Home Assistant

  2. jest też integracja niestandardowa (i dostępna w HACS), która zasadniczo jest do śledzenia satelitów (integracja chmurowa z serwisem https://www.n2yo.com/ - tam jest dostępnych ponad 20000 różnych satelitów, ale przy najbardziej domyślnej i podstawowej konfiguracji śledzimy właśnie ISS)
    GitHub - djtimca/hasatellitetracker: Using the N2YO API, this Home Assistant integration will provide visible satellite passes (general) and to add specific satellites for monitoring.

  3. teraz to już odjeżdżam od tematu, ale do obserwacji nieba przydaje się prognoza pogody (również w HACS)
    GitHub - mawinkler/astroweather: Asynchronous Astro Weather Forecast for Home Assistant

  4. przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać - to już pobocza tematu - najbliższe 5 startów rakiet
    GitHub - djtimca/harocketlaunchlive: Home Assistant custom HACS integration to integrate the next 5 global rocket launches from https://rocketlaunch.live

2 polubienia

Odnosnie pkt. 4
Czy ktoś może potwierdzić działanie na HA 2021.12.10 ?

zależy o co pytasz, moja stacja na mapce się przemieszcza, więc chyba jest ok…
obraz

Masz na myśli to

Nie wiem czy to potwierdzenie, ale

  1. nie widzę żadnego issue (czyli nikt autorowi nie zgłosił, że nie działa)
    Issues · djtimca/harocketlaunchlive · GitHub
  2. wersja 009 jest sprzed tygodnia (więc chyba zawiera bieżące łatki?)
  3. zainstalowałem ją z HACS przed chwilą na testowej instalacji (kroki “po bożemu” z koniecznym restartem!)
  4. czekam aż się pojawi integracja do zainstalowania (aż do skutku) i ją instaluję (bez klucza API nie ma dodatkowych funkcjonalności, wersja premium od 3$/m-c w przypadku tej integracji dodaje klikalne linki bodajże zwykle do transmisji YT)
  5. tworzę karty - najzwyklejszą kartę Encje oraz taką jaką proponuje autor

Zamykam temat.
Ostatecznie wczoraj po 4 godzinach walki z niepojawianiem się integracji na liście po instalacji - odpuściłem temat. Dzisiaj rano pojawiła się integracja na liście dostępnych. Po konfiguracji - działa poprawnie :slight_smile:

Najwyraźniej zadziałał czas - HA musiał to przemyśleć :wink: