Sterowanie głosem na androidzie

Ja robiłem wszystko tak jak mój guru :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wybaczcie za pytanie ale czy do tego musze miec mikrofon wpiety do instalacji HA czy moge wykorzystac glosniki googla?

Głośnikiem możesz sterować encjami które dla niego udostępnisz, w innym przypadku, Atom echo, moduł ESP z mikrofonem i zaprogramowane ESPHome.

Nie wiem czy czegoś nie mylę ale teraz asystent google też już potrzebuje Nabu casy?

Nie mam pojęcia, a skąd taki wniosek?



I w Google Home można dodać tylko użytkownika Home Assistant Nabu Casa.

:thinking: Kiedyś pisałem że taki będzie kierunek Nabucasa, długo nie czekaliśmy. Tak samo miało być z instalacją HA nadzorowaną, tylko że społeczeństwo HA się zbulwersowalo i zostało to zaniechane.

Ale tak jest juz dlugo - i dziala swietnie ale jak jest nabu wlaczone a jak nie to tak sobie z tym jest.
Dla tego szukam jakiegos rozwiazania głosowego bez chmury.

Właśnie próbuje odpalić asystenta google przez stworzenie projektu ale przy finalizacji tego w google home wyskakuje komunikat:
Could not reach [test] homeassistant. Normalnie już mam dość tego grzebania :face_exhaling:

Edit:

Poddałem się i wykupiłem ponownie Nabu Case. Pierwszy test a tu:

Myślicie że to może być kwestia starych tokenów i webhookow czy to nie ma nic do rzeczy?
Już nie mam pomysłu gdzie szukać rozwiazania

EDIT
Po bardzo długiej walce znalazłem rozwiązanie problemu. Na szczęście mam drugi serwer na osobnym sprzęcie gdzie asystent działał i mogłem plik po pliku przerzucać i sprawdzać w którym momencie wysypie się asystent.
Wina leży w pliku automation.yaml który dopiero po ręcznej edycji sprawił że asystent zaczął gadać. Nie ważne że z poziomu GUI każda automatyzacja działa. Jeśli ma ktoś podobny problem to proponuje zrobić sobie kopię tego pliku a pierwotny wyczyścić. Potem dodać jedna automatyzację wywoływana głosem i sprawdzić czy zadziała :wink: POWODZENIA!

Jeśli chodzi o integrację GH to ona wymaga dostępu do instalacji od strony internetu (to jest warunek konieczny). Więc musiałbyś mieć HA wystawiony do internetu z użyciem ssl (a oficjalna chmura NabuCasa to ogarnia).

Możesz też użyć tego (nie testowałem z GH, bo GH w ogóle mnie nie interesuje)

wiem że tunel paczka_pro działa, bo testowałem w innym celu.
De facto jest to zwykły tunel Cloudflared, ale domenę zapewnia AIS.


@MarCiu

OFF TOPIC
Ale odpowiedź na moje pytanie jest ważna ze względu na planowaną przebudowę działów forum:
Dlaczego pytanie dotyczące swojego nierozwiązywalnego problemu umieściłeś w dziale “Szybkie porady”, skoro nie wiesz czy porada będzie szybka, ani czy w ogóle problem jest rozwiązywalny?

Właśnie na tej integracji to testowałem i nie pykło. GH nie chce mi się łączyć z tym projektem (z oficjalnym Home Assistant by Nabu Casa też się nie chcę połączyć i się wysypuje). Żeby skrócić swoje męki to wykupiłem na nowo Nabu ale jak widać na wcześniejszym foto mam jakiś wewnętrzny problem z assist.

Widzę, ale nie jestem na bieżąco - nie używam u siebie GH.
Jeśli zintegrujesz z użyciem NabuCasa to i po paczka_pro pewnie się uda w analogiczny sposób.

Nieco zboczę z tematu, ale jak widać możliwości się poszerzają: