Sterowanie głosowe

Zastanawiam się nad zakupem głośnika do sterowania głosowego i zastanawiam się co kupić, czy googla czy alexe. Co jest prostsze do obsługi/integracji? Jak z funkcjonalnością, ma ktoś może porównanie jednego i drugiego?

hejka, mam google, ale średnio to wygląda, trzeba mówić po angielsku i odpowiada czystym angielskim, tak że czasami go nie rozumiem, google używam tylko do odczytywania powiadomień. To nie jest ten sam asystent co na telefonie

Jeżeli chodzi o sterowanie głosowe to proponuje AI-Speaker. Możesz sterować głosowo ze swojej komórki lub z mikrofonu w pilocie i to do tego po polsku :+1: Dodatkowo to co mówisz w domu nie idzie do chmury …

1 Like

kurcze fajny ten projekt macie, pytanie jest czy jest szansa zaimplementować takie rozwiązanie w naszym HA, nie chce przeskakiwać na inny projekt, skoro swój mam dość rozwinięty.

Cała prawda o rozwiązaniu Google

Nie musisz przeskakiwać na AIS możesz połączyć mostem MQTT.

System sterowania głosowego w języku polskim oparty na AI-Speaker ma 3 podstawowe składowe, więc sam zmodyfikowany HA to nie wszystko.

  1. System Android ze środowiskiem Linux : minimalny system podstawowy oraz dodatkowe pakiety dostępne za pomocą menedżera pakietów APT z repozytorium pakietów Ais Linux.
  2. AIS dom + inne aplikacje AI-Speaker dostępne w Google Play
  3. Platforma automatyki : platfroma AIS-dom bazująca na Home Assistant Core oraz na projekcie Zigbee2Mqtt do komunikacji z urządzeniami zigbee. Te systemy działają w aplikacji AIS dom (w przestrzeni użytkownika w systemie).

Więcej o systemie w AI-Speaker

1 Like