Sterowanie klimatyzacją Rotenso R26Xi

Mam Rotenso Roni w dwóch wersjach. Z łopatkami na boki i bez. W obu przypadkach nie jestem w stanie dodać do HA. Tuya Local wymaga podania parametrów, które nie wiem jakie wpisać. Natomiast inna wersja Tuya Local zwraca mi błąd “Unable to connect to your device with those details. It could be an intermittent issue, or they may be incorrect.”

Prosze o pomoc krok po kroku.

Jaki masz konkretnie model? Jakich parametrów nie znasz a które musisz podać?
Dodałeś urządzenie do chmury w apce SmarLife Tuya?

Rotenso Roni model z żaluzja poziomo pionowo.
Mam w Smartlife w tel, widzi w chmurze ale przy podłączaniu do Tuya Local trzeba wpisać parametry i nie wiem co wpisać.

Musisz podać adres ip urządzenia, device ID oraz local key (mówimy o make-alla/local-tuya).
Jak je zdobyć opisane jest na stronie projektu w sekcji ’ Finding your device ID and local key’.
Z tego co pamiętam integracja localtuya (ta gdzie trzeba wpisywać masę parametrów) sama pobierała te dane, zapisz je sobie i wpisz w integracji make-all/tuya-local.
Będziesz miał do wyboru różne urządzenia, sprawdź które działa z twoim sprzętem.
Pozdrawiam

1 polubienie

Wpisałem ID i key, wybrałem jako climate, wpisałem frendly name i zapisałem bez wypełniania opcjami.

Tuya

Mam 4 integracje Tuya:
ScreenShot_20230118160919

Tuya oficjalna + 3 przez HACS

Tuya_old

Nadal działa na starym API, Jeśli są błędne odczyty temperatury termostatów można je edytować.
Np. jeśli Temperatura na termostacie jest 20 stopni a HA odczytuje 5 można w konfiguracji Local _old
dostosować do poprawnego odczytu.

Local Tuya

Tuya lokalnie, automatycznie przeskanuje sieć domową
ScreenShot_20230118163739

ScreenShot_20230118163438
Wymaga podania Local Key dodawanego urządzenia i konfiguracji urządzenia przez wypełnienie DP i z tym jest największy problem.

Tuya Local

Wydaje się najprostszą i lokalną integracją . Wystarczy podać ID, IP i klucz , a następnie wybrać odpowiednie urządzenie z proponowanej listy.
/
Powoli odłączam urządzenia od Tuya i od Tuya_old zastępując integracją Tuya Local.
Chociaż do dnia wczorajszego np. gniazdko odczytywało poprawnie atrybuty lecz nie działała podstawowa czynność On Off.
/
Na forach wielu użytkowników HA uważa, że TuyaLocal i LocalTuya jest tą samą integracją i z tego powodu jest wiele nieporozumień.

1 polubienie

Dzieki Ci bardzo, zainstalowałem Local Tuya. Ta ostatnia integracja faktycznie daje radę uruchomić klimatyzację, ale podaje błędne informacje o temp. i wilgotności. Tak jakby było pomylone "F/"C. Czy da się to jakoś skorygować?

“Local Tuya”

Mam już wyłączoną tą integracje.
Musisz się przekonać czy podaje błędny odczyt przez pomylone "F/"C lub stosuje zły dzielnik .

Jeśli nam 20 stopni (klima) “C” a w HA masz odczyt 5 stopni to znaczy, że dzielnik jest zły.

Naprawić można przez edycje pliku > \config\custom_components\tuya_local\climate.py
Na takiej zasadzie:
Smart Life (tuya) show wrong temperature - #234 by Yozen - Configuration - Home Assistant Community

Nie robiłem tego w “Local Tuya” lecz kiedyś w Tuya jak miałem w custom_components myślę, że działa na tej samej zasadzie :thinking:

Dziwne że nie działa Twoja Klima przez Tuya Local może przez to, że masz włączoną “Local Tuya”

Z tego co zauważyłem Tuya Local i Local Tuya nie mogą pracować jednocześnie ( jeśli klima jest dodane do Local Tuya nie doda się o Tuya Local

Do czasu pojawienia się Tuya Local termostaty miałem dodane przez Tuya_old i ustawieniach dzielnik ustawiony na “2” (fotka wyżej)

Mam włączone zarówno TuyaLocal - do obsługi pomp ciepła i klimatyzacji oraz LocalTuya do pozostałych urządzeń typu włączniki, gniazdka itp.
Obie integracje poprawnie działają.

Ma ktoś rozpiskę jakie wartości wpisać do klimatyzacji Rotenso?? Jedyne co udało mi sie ustawić to włącz, wyłącz… i ustawienie temperatury



Poza tym, Co to jest ten ID?? Co tu muszę wybrac?

Klimatyzatory Rotenso Roni to klimatyzatory marki TCL :slight_smile: Reszta klimatyzatorów od rotenso to midea. Też walczę z dodaniem TCL do ESPhome lecz bezskutecznie.
TCL w Polsce występuje pod : TCL, Mistral, Rotenso roni, Weber Clima Q, Thunder, Hawaii, Klimatyzatory dla OBI, niektóre wersje vesser,

Znalazłem taką integrację : GitHub - dslatford/electriq_ac: ESPhome component for Electriq 12000 BTU WiFi Smart AC
( electriq air conditioner to też TCL)
Lecz nie chce się skompilować może jakaś dobra duszyczka z większą wiedzą pomoże to uruchomić ?

Nie mogę sterować temperaturą w roni x ( R35X ) przez home asistant, integracja tuya local.
Edit:
działa, wybrałem inny typ urządzenia i ruszyło.
Bo były dwa air conditioner na liście. Ja wybrałem, coś na F na początku