Sterowanie lamelami żaluzji z poziomu HA

Witam,
Mam obecnie żaluzje fasadowe i chce do nich dokupic sterownik zigbee/wifi nie tylko do opuszczania/zamykania ale tez ustawiania kąta nachylenia lameli. Z tego co wyczytalem taka funkcjonalnosc daje tylko shelly, blebox lub supla mew. Czy polecacie jakies inne? Najlepiej gdyby byly bo zigbee. Z gory dziekuje za pomoc.

MEW-01 to monitor energii, niczym nie steruje.

Mamy zgadywać jakie dokładne modele to umożliwiają? Skoro czytałeś to podziel się zdobytymi informacjami, ułatwi to weryfikację.

No chodzilo o shelly 2.5, blebox shutterbox i sipla srv-01. Jakie znacie inne do sterowania ulozeniem lameli? Cos po Zigbee znacie?

Zamel nie ma takiego urządzenia jak podajesz. Sądzę, że chodzić Tobie może o urządzenie SRW-01 ale ono użytkownikowi umożliwia sprawdzenie położenie rolety oraz zamknięcie lub otworzenie ale nie ustawiania kąta nachylenia lameli.
https://supla.zamel.com/product/sterownik-rolet-wi-fi-srw-01/

Natomiast SHUTTERBOX zarówno w wersji shutterBox jak shutterBoxDC już taką funkcjonalność ma ale są to rozwiązania Wifi nie zigbee.

Z tego co ja się orientuję, to najwięcej zależy od sterowania tymi żaluzjami, czyli jeśli wstępny ruch silnika najpierw ustawia lamele, a potem otwiera , to każdy moduł z procentowym wskazaniem otwarcia/zamknięcia będzie ok. Trzeba tylko ustalić jaki % otwarcia to regulacja lameli i tyle.
Mój brat ma srw-01 przy żaluzjach i spokojnie steruje lamelami.

A znacie jakies inne rozwiazania?

Ja wykorzystałem Shelly 2.5 + esphome + external component od tego Pana:

Działa zadowalająco, na dashboardzie mam 2 suwaczki (jeden to otwarcie żaluzji, drugi to położenie lameli), oba można ustawiać w automatyzacjach, itp.

Szukałem czegoś na Zigbee ale nie znalazłem nic ciekawego… Jak coś znajdziesz to zostaw info proszę.

1 polubienie

Znalazłem pełno informacji o sterownikach, ale bardzo mało o żaluzjach, do których można je podłączyć. Byłbym wdzięczny za polecenie jakiś gotowych rozwiązań. Poszukuję żaluzji drewnianych / bambusowych do mieszkania. Ewentualnie przeróbek w stylu żaluzja doposażona w gotowy silnik. Zależy mi na sterowaniu zarówno opuszczaniem / zamykaniem jak i kątem nachylenia lameli.

Co do samych sterowników trafiłem jeszcze na FOX Shutter.