Sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym przekaźnikiem sonoff w 10 pokojach

Witam wszystkich
Chciałbym zacząć przygodę z HA interesuje mnie sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym wszystko pod 230V
Głowice termostatyczne na baterie nie sprawdziły się dlatego chciałbym stworzyć taki zestaw: Głowica termoelektryzczna 230V założona na zawór grzejnikowy ( działa bardzo dobrze zamyka otwiera przepływ wody bez baterii i bez hałasu) ale brakuje automatyki. Znalazłem firmę która przerobi mi sonoff basic tak aby był z wejściem na kontaktron przewodowy + czujnik temperatury + przekaźnik 230V wszystko w jednym sonoffie i wgra tasmote aby działało z HA. Taki zestaw w każdym pokoju umieszczę. Dzięki takiemu zestawowi nie trzeba będzie wymieniać baterii i czujnik temperatury mogę umieścić z dala od grzejnika. Teraz mam pytanie czy dużym problemem będzie to zautomatyzować w HA tak aby był intuicyjny termostat z histerezą szybka zmiana termperatury +/- i dodatkowo aby kontaktron miał pierwszeństwo w przypadku otwarcia okna nie uruchamiał ogrzewania mimo że temperatura zadana jest wyższa niż aktualna w pokoju. Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile: