Sterowanie ogrzewaniem podłogowym z home assistant

Przy remoncie domu chcę zainstalować ogrzewanie podłogowe zamiast kaloryferów z niezależna kontrolą temperatury w każdym pokoju. Ogrzewanie będzie podłączone do pompy ciepła WPL 25 I-2 z buforem ciepła która jest już zainstalowana.

Chciałbym żebym mógł sterowanie zintegrować z home assistant żeby nie być zależnym od serwera i aplikacji producenta ale mieć sterowanie na telefonie i możliwośc automatyzacji.

Wygląda na to że są 2 opcje:

  1. Sterowanie zaworami na rozdzielaczu bezpośrednio z home assistant na podstawie czujników temperatury w pokojach. Jednak tu mam duży problem z znalezieniem profesjonalnego sterownika zaworów który można sterować z home assistant. Jedyne co znalazłem to taki trochę hobbystyczny projekt a ja jednak wolał bym coś za czym stoi jakiś większy producent aby nie było później problemów z dostępnością gdy coś się zepsuje
  1. Zakup kompletnego system z termostatami i sterownikiem który umożliwia integrację z Home assistance. Tutaj wybór jest ogromny jednak wygląda na to że albo termostaty są na kablu i nie da się ich podłączyć do HA albo są podłączane do WiFi ale cała komunikacja idzie przez serwer producenta czego również chciał bym uniknąć

Byłbym bardzo wdzięczny za sugestię jaki sprzęt rozważyć. I podzielenie się doświadczenniami z integracją sterowania ogrzewaniem podłogowym jakie możecie mieć.

A szukałeś na forum?

Tak znalazłem 2 tematy w których ludzie mieli pytania o 1 rozwiązanie i zapytałem się jak rozwiązali to u siebie.
Nie znalazłem natomiast rekomendacji gotowych rozwiązań z dobrą integracją HA. Więc jeśli ktoś integrował sterowanie ogrzewania u siebie z HA lub steruje ogrzewaniem bezpośrednio z HA to bardzo proszę o info.

I jak, udało Ci się coś znaleźć? Mam w tej chwili ten sam problem (planuję ogrzewanie wodne podłogowe, którym bym chciał sterować z HA).