Sterowanie pompą CO

Zaczynam właśnie z Node-Red, obejrzałem wszystkie poradniki Artura na ten temat, przerobiłem jego przykłady. Teraz próbuję zrobić proces do sterowania pompą ochrony kotła. Warunek jest taki że pompa ma pracować w zakresie temperatur np od 20oC do 70oC. Poniżej 20 i powyżej 70 powinna być wyłączona. Jak to ogarnąć w Node-Red? Oczywiście w HA mam czujnik temperatury i przełącznik sterujący pompą.

Oj coś nie uważałeś oglądając :smiley:
Reagujesz na zmianę temperatury. Czyli event_state jako wyzwalacz gdzie weryfikujesz encję z temperaturą następnie np switch gdzie masz warunki < 20 kolejny to is between 20-70 i ostatni >70. Następnie dwa call_service 1. włącza 2. wyłącza pompę i łączysz do odpowiednich wyjść switcha

Dziękuję za szybką odpowiedź, problem miałem z samym warunkiem dotyczącym temperatury. Za bardzo kombinowałem. Zrobiłem coś takiego:

Zrzut ekranu 2020-12-31 213928
Działać, działa tylko czy można to zrobić lepiej?
Teraz całość wykonuje się gdy zmieni się wartość z czujnika i stan na przełącznik jest wysyłany za każdym razem nawet gdy nie zmienia się jego stan. Czy dla ograniczenia wykonywanych operacji i zapisów można dodać warunek żeby stan zmieniał się tylko w przypadku gdy zmienia się stan przełącznika z on na off lub odwrotnie? Jak to zrobić najprościej?

dorzuć noda current state i sprawdzaj stan

Cześć,
właśnie ogarniam sterowanie sterownika salus w node-red i nie bardzo potrafię sobie poradzić z problemem odczytywania zmiany atrybutu temperature modułu climate dodanego w configuration.yaml.
Zależy mi aby przy włączonym termostatacie climate, zmianę nastawy temperatury poprzez UI Lovelace automatycznie wykrywał nod w node-red. Starałem się użyć nodu events all z debagowaniem, ale jakość nie mogłem wychwycić ww. zmian. Może to jednak ślepa uliczka? Macie jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.