Sterowanie roletami zewn. NICE

Zastanawiam się (głośno myślę) nad jakimś alternatywnym sterowniem roletami zewnętrznymi, tyle tylko że są one dzisiaj sterowane impulsowo z pilota i przyciskiem dzwonkowym
Szukałem jakiegoś urządzenia u “friendów”, żeby było zigbee i ze sterowniem RF 433 MHz
Nic nie znalazłem ale alternatywą może być przełącznik 16 kanałowy ze sterownikiem eth. i podłączone do niego piloty.
Mam 7 rolet więc potrzeba 7 pilotów 4-kanalowych z przylutowanymi kabelkami do przycisków i podłączone do przekaźników switch’a ethernetowego
Trochę druciarstwo, wiem ale może ktoś coś lepszego znalazł z RF 433MHz i zigbee albo eth (ostatecznie) żeby móc sterować roletami i podpiąć to pod HA na Qnapie
Urządzenie RF musi z czytać kody z pilotów oryginalnych od NICE do sterowania roletami
Mam pilot Planotime oraz WM080G I z tych można odczytać kody do góra, dół i stop

Edit:

Ktoś może korzystał z takiego czegoś?:

Czy to rzeczywiście skopiuje kody z istniejących pilotów i jaki ma rzeczywisty zasięg w domu …
Szukam dalej na ZigBee zamiast WiFi żeby nie łączyć się z chmura chińczyków
Chyba brak uczenia się kodów zmiennych :frowning:

Jak byś jednak został przy brce rf433 to tu masz z większym zasięgiem https://allegro.pl/oferta/sonoff-rf-bridge-lr-wiekszy-zasieg-rf-433-315-mhz-8318895522