Sterowanie Shelly RGBW po mqtt

Czy ktoś z was steruje shelly RGBW po mqtt w Node Red. Usiłuję to ogarnąć ale nie wychodzi. W MQTT Explorer znalazłem temat wiadomości ale jak zbudować teraz flow w Node Red aby załączać i gacić żarówkę. Jak opanuję załączanie i gaszenie to marzeniem byłoby jeszcze załączanie wybranego koloru w automatyzacji.

[{"id":"28cea37b.04605c","type":"tab","label":"Upstairs Hall Motion Lighting with Dim","disabled":false,"info":""},{"id":"0f987f820d0ba867","type":"mqtt out","z":"28cea37b.04605c","name":"","topic":"","qos":"","retain":"","respTopic":"","contentType":"","userProps":"","correl":"","expiry":"","broker":"d486fd9d.644f1","x":1290,"y":580,"wires":[]},{"id":"d36ef497a686a9aa","type":"change","z":"28cea37b.04605c","name":"","rules":[{"t":"set","p":"payload","pt":"msg","to":"{\"state\": \"TOGGLE\"}","tot":"jsonata"},{"t":"set","p":"topic","pt":"msg","to":"zigbee2mqtt/choinka_z_pokoj/set","tot":"str"}],"action":"","property":"","from":"","to":"","reg":false,"x":1120,"y":580,"wires":[["0f987f820d0ba867"]]},{"id":"5042d83686ddabd7","type":"inject","z":"28cea37b.04605c","name":"","props":[{"p":"payload"},{"p":"topic","vt":"str"}],"repeat":"","crontab":"","once":false,"onceDelay":0.1,"topic":"","payload":"","payloadType":"date","x":920,"y":580,"wires":[["d36ef497a686a9aa"]]},{"id":"d486fd9d.644f1","type":"mqtt-broker","name":"Moj MQTT","broker":"192.168.1.220","port":"1883","clientid":"","autoConnect":true,"usetls":false,"protocolVersion":"4","keepalive":"60","cleansession":true,"autoUnsubscribe":true,"birthTopic":"","birthQos":"0","birthPayload":"","birthMsg":{},"closeTopic":"","closePayload":"","closeMsg":{},"willTopic":"","willQos":"0","willPayload":"","willMsg":{},"userProps":"","sessionExpiry":""}]

https://youtu.be/Rkc2fnufhaQ?si=_PkB4FIRcQ8sF1LF

Widziałem ten film ale niestety nie działo to u mnie. Robię dokładnie tak samo i nie zakakuje. NP Załączam żarówkę przez integrację shelly po czym próbuję zgasić przez mqtt i nic dalej świeci

Wklej tu swój flow z NR

To co pokazujesz czerwoną strzałką powinno być wysłane jako json i w efekcie wyglądać jak w pierwszym poście {“turn”:“off”}.
Opanuj to z poziomu MqttExplorer ( jak na filmie) i wtedy dopiero zabierz się za NR.

Nie robisz tak samo!
Ze szczątków informacji z obrazka wynika, że publikujesz w temacie colors/0/status a nie set.
Diabli wiedzą co tam siedzi, więc w ogóle powinniśmy zaprzestać podpowiedzi.
Wrzucasz losowe obrazki bez związku przyczynowo - skutkowego, komentarza, nie wiadomo co chcesz pokazać.

1 polubienie

Faktycznie na końcu zabrakło słowa “set” zmieniłem i flow działa:
dodałem wcześniej noda change aby zamienić wiadomość na mój wybrany kolor do oświetlenia nocnego jak idziemy siku. Teraz mogę już stworzyć cały proces flow z czujnikami ruchu.

{“mode”:“color”,“red”:0,“green”:0,“blue”:255,“gain”:100,“white”:0,“effect”:0,“turn”:“on”}