Udało mi się dodać nadajnik IR Xiaomi do HA, mam encję, ale niestety nie bardzo mogę wpaść na to jak dodać kody RAW żeby móc sterować klimatyzacją. Listę kodów RAW dla klimatyzacji Midea znalazłem ale utknąłem. Próbowałem stworzyć przycisk, ale to nie działa. W pliku configuration.yaml mam wpis:
@macek - dzięki.
Przeglądałem to, jednak szukam rozwiązania bardziej “przystępnego” nie bardzo ogarniam co gdzie wpisać. Czytania Hejdom unikam, zazwyczaj wprowadzają więcej chaosu niż pomagają, zwłaszcza dla osób początkujących. Kilka razy straciłem mnóstwo czasu bo coś było niedopisane lub zrobione po łebkach.
Niestety nie mam czegoś takiego jak IR sender wyprodukowany przez Chuangmi, ale w twoim configuration.yaml jest “o kilka kilometrów” kodu za mało, patrząc na dokumentację
oczywiście kody RAW powyżej są z czapy (pierwszy skopiowany z przykładu, a w drugim wpisałem coś zupełnie “od czapy”).
Natomiast w lovelace w edytorze kart tworzysz sobie karty typu button, jeśli tych klawiszy ma być więcej sugeruję użycie karty typu grid (siatka), jeśli gdzieś nie skopałem wcięć to taki kod stworzy 2 klawisze w siatce (kod dla edytora kart lovelace)
dokumentacja jest przestarzała w tym miejscu bo type: entity-button został zastąpiony przez type: button
Niestety nie działa. Nie wysyła żadnego sygnału. Jeśli wydaję komendę przez aplikację Xiaomi to widać (prze aparat w tel) mrugającą diodę, po wciśnięciu przycisku w HA nie dzieje się nic.
Ma ktoś jakieś pomysły?
Przede wszytkim masz złe wcięcia - ilość spacji ma znaczenie (i to wręcz kluczowe dla działania lub jego braku), edytowałem twojego posta, bo jeśli nie użyjesz znacznika formatowania, to wklejony tekst jest zasadniczo bezużyteczny - zwróć uwagę na linijki z ``` które dodałem do twojego tekstu (są konieczne by forum wyświetliło tekst z takimi wcięciami, jakie masz w faktycznej konfiguracji).
Więc sprawdź czy masz dokładnie tak jak się to wyświetla teraz (teraz jest źle np. przed commands: ale tak było w twojej wklejce).
Głowy sobie nie dam za to uciąć (mam inny transmiter niż xiaomi), ale kody RAW zawsze się u mnie kończą znakiem “=” (a nawet podwójnym “==”, ale to też kwestia tego czym sterujemy) podobnie jak w tych przykładowych z dokumentacji dla twojego sprzętu, z tego co widzę większość modeli Chuangmi nie obsługuje niczego innego niż RAW, więc sugeruję sprawdzić u źródła poprawność kodów, być może musisz też podać prędkość transmisji - to ta wartość za kodem RAW po dwukropku (w przykładowej konfiguracji jej nie dołączyłem, ale tu raczej trzeba się kierować wskazówkami ze źródła kodów, którego nie podałeś, bo przykładowa 38400 jest chyba standardem, w każdym razie jest domyślna i można ją pominąć).
Zakładam, że w prawdziwej konfiguracji masz prawdziwy token, slot moim zdaniem jest zbędny i timeout chyba też (jeśli nie będziesz sam uczył kodów).
W kwestii kodu karty - jeśli się wyświetlają 2 przyciski, to kod jest prawdopodobnie poprawny, oczywiście gdy uzyskasz działanie to sugeruję jego modyfikację w/g potrzeb (specjalnie przygotowałem typową kartę tylko z 2 przyciskami, aby była prosta w weryfikacji i przeróbkach).
PS Skoro jesteś w stanie zweryfikować czy transmiter wysyła cokolwiek przy pomocy aparatu fotograficznego smartfona, to trzeba by też później rozróżnić czy nie wysyła (konfiguracja jest w tej chwili błędna, więc to możliwe) czy kody RAW są złe (możesz wysłać np. jakiś typowy kod włączający tv i sprawdzić czy reaguje).
Powyżej jest 2x ten sam kod tylko w różnych formatach (czyli dobrze kojarzyłem, że jest na końcu znak “=” jak widać jest on w base64)
W dokumentacji masz opisane jaki transmiter w jakim formacie kody obsługuje (sorry nie chce mi się jej kolejny raz czytać), jeśli to base64 to poeksperymentuj z konwersją tam
2.Próbowałeś wysłać jakiś kod przeznaczony dla telewizora/amplitunera czy czegokolwiek co masz w domu i istnieją do tego kody?