Sterownik nawadniania ogrodu

Jak wyglądają u Was integracje sterownika nawadniania ogrodu z HA?
Od lat używam systemu Irritriol i jako wł/wył. się sprawdza.

Czego mi brakuje?

  • możliwości sprawdzenia, czy system się włączył (w tym sezonie przesłałem wierzyć sensorowi deszczu)
  • możliwości uruchomienia systemu manualnie (zdalnie), po czyszczeniu zraszaczy zawsze je poprzestawiam i później biegam od cetralki do sekcji i strasznie mnie to irytuje
  • dostosowania nawodnienia do warunków pogodowych z wykorzystaniem większej ilości urządzeń niż sensor deszczu (opady, temperatura, wilgotność, prognoza pogody)
  • fajnie by było móc zmieniać parametry programów zdalnie
  • dobrze by było gdyby system nawadniania nie był zależny od HA

Widziałem gotowe integracje RainBirda.
Tutaj na forum ktoś dopytywał o Huntera.
W Sieci są przykłady systemów opartych o Sonoffa 4ch.
Nie wiem na co się zdecydować, a jest szansa, że macie już temat za sobą i coś podpowiecie :slight_smile:

Moje nawadnianie
Najtańszy wifi przełącznik (Tuya) podłączony do elektrozaworu a z niego do zraszaczy (automatycznie chowanych)
(( MINI-PRO Rain Pop-Up Turbine Sprinkler))
MINI-PRO Rain Pop-Up Turbine Sprinkle
Kilka automatyzacji zależnych od pogody, pory dnia, pracy automatycznej kosiarki i sensora ruch
Koszt ok 300 zł . Zasięg 5 x promień max 10 metrów

bez HA raczej nie zadziała

to jest raczej zabawka

ja bede zakladal ten od tuya + zasilacz AC 24v prawdopodobnie pulsara (koszt ponizej 200 zl ze wszytkim i bez problemu zintegrujesz z HA )

Tuya:

tylko uwaga. Musisz dopasowac zasilacz 24v do pradu swoich elektrozawórow. Te huntera biora troche wiecej pradu niz rainbirdy.

Hej, ja wodotryski zrobiłem na dwóch sekcjach: zraszacze 4x PGP Huntera i linia kropkująca. Sterowanie zaworów Rain Bird 101 HV na dwóch TuYa TS011F i dwa osobne zasilacze. Na początek utworzyłem dwie podstawowe procedury ręczną i automatyczną z harmonogramu, w tym poranna o stałej porze i wieczorna chwilę przed zachodem słońca. Puściłem to przez Nabu. W wolnej chwili spróbuję pokombinować z uwzględnieniem pogody.

Jako ciekawostka z Lidla: PARKSIDE® Sterownik nawadniania Zigbee Smart Home

Ja mam system nawadniania Huntera, udało mi się połączyć go z HA, ale za wiele informacji nie jestem w stanie uzyskać. To co mi się udało, to w momencie kiedy nawadnia podaje czas do końca, druga informacja to kiedy będzie następnie nawadnianie i możliwość uruchomienia stref ręcznie. Trzeba pamietać również aby dokupić do sterownika oddzielny moduł WiFi. Dużo więcej można zrobić z poziomu strony internetowej lub aplikacji mobilnej.

Ja też mam zraszacze huntera do tego sonoff 4ch pro r2, + elektrozawory 230V kulowe od chinczykow obraz na 2 sekcje trzeci linia kroplująca. Działa bez zarzutu

Dzisiejsza aktualizacja Z2M dodała do obsługiwanych urządzeń ten sterownik.

1 polubienie

Dzięki za info, uzupełniłem wątek o dane techniczne.