Stworzenie w HA encji pokazującej różnicę między wodomierzami

Mam dwa wodomierze jeden główny drugi jako podlicznik. Chciałbym stworzyć encję która będzie różnicą wskazań wodomierzy , podpowie ktoś jak to najprościej ogarnąć.
Pozdrawiam LM

W HA templatka:

- sensor:
    - name: "Roznica"
      state: >
        {% set wod_1 = states('sensor.wodmierz_gl') | float %}
        {% set wod_2 = states('sensor.wodomierz_pod') | float %}
        {{ wod_1 - wod_2 }}

mam to dopisac w esphome wodomierza czy w innym miejscu , dziekuje za szybka odpowiedz

@domex
Przecież jest informacja…
można to pewnie też oblecieć pomocnikiem

Prośba, bo Twoje wypowiedzi czyta się z bólem, popracuj nad ortografią i używaj polskich znaków. Niby tylko kreska ale to różnica, zrobić komuś łaskę a laske.

@angler
Niestety ludzie zwykle nie widzą własnych błędów, gdyby je widzieli nie mielibyśmy nigdzie wypowiedzi z błędami, jeśli takie widzę i są dla mnie rażące to je poprawiam, bo mogę…
@domex
Jest świetne rozwiązanie, które powinieneś wdrożyć - to uruchomienie autokorekty dla języka polskiego w przeglądarce - będziesz miał czerwone wężyki pod słowami podejrzanymi o błędną pisownię, poprawki robisz jednym klikiem, przykładowo dla firefoxa

Wężyki

PS
Jak widać było po tytule wątku sam robię sporo błędów, ale je poprawiam…
To wymaga tylko jednego: szacunku dla czytelnika i przeczytania tego co się napisało.

1 polubienie

Ok. szablon ogarnąłem mam jeszcze jedno pytanie , czy da się wynik jaki wyświetla mi template dodać do panelu energia ?

Tak, ale taki sensor z templatki, musi mieć zdefiniowane to co wymaga “energia” – poszukaj na stronach HA.

Zgadzam się z Tobą, sam doświadczam błędów i nikt nie jest nieomylny. Ale czasem jak pisałem, aż boli. I w pierwszym odruchu chciałem to poprawić, zedytować. Spojrzałem na aktywność kolegi i u niego to norma. Pomyślałem, że jeśli nie zwrócę dobitniej uwagi autorowi, to nic się nie zmieni i w jego mniemaniu będzie OK. Tak jak napisałeś, ludzie nie widzą własnych błędów, tym bardziej jeśli ktoś je akceptuje i dodatkowo poprawia. Edytować można literówkę, pojedynczy błąd. Może następnym razem wyślę najpierw prywatną prośbę… Bez urazy @domex, jeśli może jest jakiś powód, dla którego nie możesz inaczej pisać (nie wiemy wszystkiego) i Cię uraziłem - przepraszam, najwyżej z bólem będę czytał odpowiedzi dalej lub je edytował.

1 polubienie