Stycznik Zigbee/WiFi, gdzie S1 nie ma kontaktu z L

Szukam stycznika najlepiej na szynę DIN, którego przełącznik nie ma połączenia z L1.
Urządzenie, które będzie sterowało włącz/wyłącz puści 230V, a stycznik i docelowe urządzenie będzie działało na innej fazie.

Kupiłem już coś takiego:
EARUELETRIC ATMS1602 i niestety spaliło się.

Co stoi na przeszkodzie aby urządzenie sterujące i cewka srycznika były na jednej fazie?

A co stoi na przeszkodzie aby zastosować przekaźnik Zigbee, który będzie sterował zwykłym stycznikiem?

To ma obciążalność 16A, co podłaczyłeś do niego, że się spalił?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to na wejście A1 lub A2 (czyli te dla przycisku lub wyjść innego przekaźnika) poszła faza i to inna niż ta, którą ten moduł jest zasilany.

i z tematu

gdzie S1 nie ma kontaktu z L

Tak dokładnie tak. Do 1/2 podłączyłem pompę obiegową (80W), a do A1/A2 był podłączony piec.

Mała skrzynka rozdzielcza, wokół brak miejsca, zastosowanie szyny łączącej na wejściu i brak mało inwazyjnej możliwości tego przestawienia (przynajmniej dla mnie)

Przy piecu daj przekaźnik ze stykiem bezpotencjałowym. Wystarczy, że styk NO tego przekaźnika podłączysz pod A1 i A2. Choć ze schematu wynika, że powinien to być przycisk.

Pomysł dobry ale wykonanie będzie bardzo trudne, bo nie ma miejsca na dorzucenie czegoś w skrzynce i jest problem z pociągnięciem akurat tej fazy na której piec załącza pompę obiegową.

Czym zasilę ten przekaźnik?

Tym czym zasilasz piec. Jaki piec, model? Chodzi o to, żeby zobaczyć jak ma rozwiązane sterowanie tą pompą. Może masz jakąś instrukcję, prosimy o link.

BTW:
Kolejny raz pojawia się temat z pytaniem, w którym autorowi wydaje się, że zna już najlepsze rozwiązanie swojego tematu. Należy przedstawić kontekst i powstały problem. Obstawiam, że jest prostsze rozwiązanie niż to którego się chwyciłeś.

Nie takie rzeczy puszczało się z dymem :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Sterowanie pompą jest proste. Chodzi o to żebym ja mógł sterować pompą niezależnie od pieca w zależności od temperatury wody, a w razie czego piec sam mógł pompę załączyć.

Heh, najbardziej prostym rozwiązaniem jest po prostu wymiana stycznika na taki z zigbee. Czy znasz taki stycznik?

Pewnie, że proste ale ty wybierasz rozwiązanie na około. Jeśli piec daje zasilanie na dedykowanych zaciskach dla pompy, to zamiast niej wstawiasz przekaźnik, który steruje dalej czym tam sobie chcesz i z jakiej chcesz fazy. Ale Ty się uczepiłeś swojego pomysłu, więc powodzenia… :wave:

Piec nie daje zasilania do pompy :slight_smile: Jest napisane, że max to 0,1A (taki był schemat). Dlatego instalator dał stycznik, bo pompa jest dużo mocniejsza i tak to rozwiązał pierowotnie- to nie był mój pomysł i nie moje wykonanie.
Nie rozumiem czymu właśnie to Ty się czepiasz się mnie…

… jeszcze raz. Szukam stycznika z prawdziwego zdarzenia na zigbee, ewentualnie wifi (kompatybilne z HA). To w mojej sytuacji jaką mam, najbardziej proste rozwiązanie.