SUPLA => Supla-mqtt-client => MQTT => Home Assistant

8 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Supla na Home Assistant dwa sposoby

Z zasady nie zamykam wątków w których potencjalnie może toczyć się dalsza dyskusja, nie jestem też zwolennikiem kasowania własnych wątków/postów zawierających błędy (bo umożliwiają one często zrozumienie przyczyny problemu).
Zaproszenie do ekipy forum nadal aktualne.

Nie wiem czy postąpiłem zgodnie z twoimi intencjami, ale przeniosłem całą świeżą dyskusję do wskazanego wątku.

O to mi chodziło. Wg mnie, zamykanie watków to brak możliwości dodawania nowych postów ale bez kasowania całej historii.

Chyba przegapiłeś moją odpowiedź w tym temacie, sprawdź prywatne wiadomości.

Nie przegapiłem :stuck_out_tongue:

Witam poownie a czemu po połączeniu z suplą wpisaniu danych do MQTT.
Puzniej nie ma szans wpisania w opcje blokera nowch danych do połączenia z Tasmotą np:

Bo albo jedno albo drugie, a jak chcesz mieć używać brokera lokalnie i do połączenia z chmurą supli to jeszcze inaczej.
https://forum.arturhome.pl/t/supla-na-home-assistant-dwa-sposoby/5411

Ja miałem tasmote przez brokera i chodziło , ale nie dalo rady supli ogarnąć.
Po pewnych kombinacjach się udało. Dzikie za pomoc którą tu znalazłem.
teraz razem śmiga esphome + tasmota + supla

Mi co 3 dni zawiesza mqtt i nie mogę sterować supla. Problem zaczął się koło marca gdzie aktualziowalem dodatek w którym trzeba było zmienić nazwę pliku dla mostu pomiędzy supla. Nie mam pomysłu, dlaczego muszę restartować dodatek żeby znowu ruszył odczyt stanów.

Mam to samo. Również po aktualizacji dodatku Mosquitto broker, kiedy należało zmienić nazwę pliku z bridge.conf na mosquitto.conf
Po każdym restarcie HA komunikacja z supla nie działa.
Rusza dopiero po ponownym restarcie dodatku Mosquitto broker.

Może automatyzacja która będzie robić restart dodatku codziennie o 24:00

To nie jest rozwiązanie problemu. Ja mam po każdym ponownym uruchomieniu HA muszę ponownie uruchomić brokera.

ja mam tak samo od 2msc

A jak wyglada wasz plik konfiguracyjny teraz?
U mnie jest tak:

persistence true
persistence_location /mosquitto/data/
log_dest stdout

allow_anonymous true
listener 1883

#SUPLA
connection bridge-87149216298
address mqttXX.supla.org:8883
topic supla/# in
topic homeassistant/# in
topic supla/+/devices/+/channels/+/execute_action out
topic supla/+/devices/+/channels/+/set/+ out
remote_username haha_username_xD
remote_password haha_password_xD
bridge_capath /etc/ssl/certs

Mosquitto w dockerze, aktualizowałem jakoś tydzien temu, generalnie wszystko ok…
A co w logach siedzi ?

Dziwna sprawa. U mnie dokładnie to samo.
Podłączyłem się do mosquitto poprzez Mqqt Explorer i po klikaniu na przycisk zapalania światła widzę że pojawia się kolejna wiadomość. To wygląda jakby był jakiś problem między bridge a naszym mosquitto.
Coraz bardziej staje się to problematyczne.

Hej. Próbuję zintegrować miernik energii LEW-02 z HA. Mam HA na unraidzie jako docker. MQTT też jest jako osobny docker. W mosquitto/config/mosquitto-unraid-default.conf dodałem:

connection bridge-jakiesdowolneliterycyfry_2131231
address XXXX.supla.org:8883
topic supla/# in
topic homeassistant/# in
topic supla/+/devices/+/channels/+/execute_action out
topic supla/+/devices/+/channels/+/set/+ out
remote_username EMAIL
remote_password PASS
try_private false

mosquitto startuje bez błędów, ale nigdzie nie widzę integracji z suplą. Proszę o pomoc.