Światło, czujnik ruchu i reset oczekiwania na wyłączenie

Cześć. Mam czujkę ruchu i światło.

Gdy czujka wykryje ruch to je włącza. Jak nie ma ruchu to po minucie je gasi.

Mam również ustawione, że jeżeli włączę światło ręcznie, to czujka po wykryciu ruchu go nie wyłączy.

Natomiast pojawia mi się problem, kiedy czujka ruchu wykryje ruch i włączy światło, a ja je zgaszę i włączę sam. Wtedy światło i tak mi się zgasi po minucie.

Chciałem dodać noda, który by mi resetował to 1min opóźnienie, żeby mi się to światło nie wyłączało jak je wyłączę i włączę, ale nie wiem jak to ugryźć. Jakim nodem, co mam tam wpisać i z czym połączyć.

Myślałem, żeby na początku wstawić drugi State Node, w jego ustawieniach zmienić “msg.payload entity state” na “msg.rest entity state” i połączyć go do nodów “Czekaj 1 min”. Niestety to nie daje żadnych rezultatów.

Próbowałem również do tego drugiego State noda dołączyć noda Change, w nim ustawić “Set msg.reset to 1” i dalej połączyć z nodami “Czekaj 1 min”. Niestety to również nie daje rezultatów.

flows.json (20,3 KB)

Zaimportowałem flow z opisu pod filmikiem. Kombinuję, ale jakoś nie chce to zadziałać. W linku moje flow w obecnym kształcie. Proszę o poprawienie.flows.json (20,0 KB)

Zastosuj node-red-contrib-traffic
https://flows.nodered.org/node/node-red-contrib-traffic

Kod: kuchnia.json (11,9 KB)

Jak to zmodyfikować aby działało z przyciskami mającymi on i off, kombinuję jakoś modyfikować to flow ale nic mi nie wychodzi. Działa z czujką ruchu ale z przyciskami już nie.