Swich Xiaomi Mi - parowanie

Witam!!
Szukałem na forum być może o tym już było ale tego materiału jest tu ogrom i być może coś przegapiłem. Mam bramkę Conbee2 na z2m. Urządzenia po przejęciu z bramek Xiaomi pracują po lokalu i jest git. Ale zastanawia mnie dlaczego jeżeli np. dodaje przyciski xiaomi (pierwszy okrągły duży) to kilka jest wykrytych poprawnie i dołączonych a jeden nie (niespierany). Próbowałem go parować kilka razy ale bez skutku. Przycisk sprawny oczywiście do końca działał z bramką xiaomi.

Zrób prosty test: usuń jeden z przycisków i sparuj ten ostatni a potem ten usunięty wcześniej spróbuj dodać, daj znać jakie będzie efekt.

Okazało się, że pomogło zbliżenie urządzenia do Conbee2. Dziwne bo kilka urządzeń oddalonych dużo bardziej bez problemu się sparowało. Być może słaba bateria już jest ale jeszcze tego nie sprawdzałem.

Podstawowa zasada parowania: zawsze parujemy blisko koordynatora. Jak się sparowało z dalszej odległości, to potraktuj to jako “szczęśliwy traf” :slight_smile:.

Człowiek się cały czas uczy :slight_smile: Wszystkie urządzenia miałem już zainstalowane bo to przesiadka z bramek xiaomi na conbee ale przycisk i tak musiałem wyczepić także nie ma problemu. Problem mam jeszcze z kilkoma czujnikami Mi otwarcia drzwi bo też jedna się paruje inne nie, a nie bardzo mi się chce je demontować w sensie odklejać, ale przynajmniej wiem, że są kompatybilne tak jak wszędzie piszą :slight_smile:

Używam czujników Xiaomi MCCGQ11LM i zero problemów na CC2531 i Z2M.

Czasami to z bramką (z Wi-Fi) można podejść do urządzeń Zigbee :grin:.